GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
TS BASKETBOL MİLLİ TAKIMIMIZ B LİGİ AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU
| Genel

TS BASKETBOL MİLLİ TAKIMIMIZ B LİGİ AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU

12-22 Haziran tarihlerinde Bosna Hersek’te düzenlenen Tekerlekli Sandalye Basketbol B Ligi Avrupa Şampiyonası’na 14 ülke katıldı.

Şampiyona öncesinde açıklamalarda bulunan A Milli Takım Teknik Antrenörü Remzi Sedat İncesu, ”2022 Saraybosna 2023 Rotterdam ve 2024 Paris Paralimpik Oyunları’nda 3 yıl üst üste şampiyonluk mottosu ile girdiğimiz bu yolda ilk hedefimiz B Ligi şampiyonluğu. Yalova’da geçirdiğimiz hazırlık kampı sonrası eksiksiz olarak turnuvaya başlıyoruz. Hedefimiz kupayı ülkemize getirerek Tekerlekli Sandalye Basketbol ile ilk defa karşılaşacak olan gençlerimize ilham olmak. Tüm Türkiye’ye de bu gururu yaşatmak istiyoruz.” dedi.

A Grubu: Litvanya, Belçika ve Portekiz

B Grubu: Türkiye, Yunanistan ve Çekya

C Grubu: Letonya, Sırbistan, İrlanda ve Slovenya

D Grubu: Hırvatistan, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Macaristan

Sporcular: Fikri Gündoğdu, Rıdvan Aksoy, İsmail Ar, Hakan Kıroğlan, Deniz Acar, Mahsun İpekşen, Ferit Gümüş, İbrahim Yavuz, Enes Bulut, Ahmet Efetürk, Mücahit Günaydın ve Kemal Kaan Şafak

B Grubu 1. maç Türkiye-Çekya 84-27

B Grubu 2. maç Türkiye-Yunanistan 99-36

Çeyrek Final Türkiye-Hırvatistan 90-50

Yarı Final Türkiye-Litvanya 93-39

Ve son olarak Avrupa B Ligi Şampiyonası finalinde Letonya ile karşılaşan TS Basketbol Milli Takımı’mız rakibini 84-34 mağlup ederek Avrupa Şampiyonu oldu ve A ligine yükseldi.