GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
Paralimpik Sporcumuz

Halil İbrahim Önel

Halil İbrahim Önel

Halil İbrahim Önel

DOĞUM TARİHİ :
28 Ocak 1988
ENGEL NEDENİ :
Görme Engelli
BRANŞI :

HAKKINDA:

2002 yılında 7.sınıfta beden eğitimi öğretmenimin teşvikiyle spora başladım. İlk olarak 2005 yılına kadar atletizm dalında kendi kategorisinde, spor hayatım çok yeni olmasına rağmen çeşitli başarılar elde ettim. 2005 yılından sonra 2008 yılına kadar yeni bir karar alarak halterde yarışmaya başladım. Ve üzerime düşen sorumluluğu yerine getirerek ilk önce üçüncülük sonra birincilik madalyalarını kazanmayı başardım. Spor yapmaktaki asıl amacım ülkemi ulusal düzeyde değil,uluslar arası müsabakalarda temsil etmek olduğundan 2009 yılında judoya başladım. İlk yılımdan itibaren sürekli l.lik madalyaları kazandım. Ve ülkemi milli takım düzeyinde temsil edebilme şerefine eriştim. Ayrıca kendimle özdeşleştirdiğim bu branşta ülkeme bir ilki de yaşatma şerefine nail oldum.

Ve TÜRKİYE yi öncelikle judo branşında takımlarda Avrupa 2.ligini yaşamasına vesile oldum.Bunun akabinde olimpiyatlarda erkeklerde ilk kez temsil edilme şerefine ulaştım.
KARİYER HEDEFİM .
Öncelikli Avrupa’da Altın Madalya daha sonra Dünya Şampiyonasında yeni bir Altın Madalya ve son olarak Olimpiyatlarda kazanmak istediğim Altın Madalya ile ülkeme olan şükran borcumu ödemektir….