PARİS 2024 OLİMPİK VE PARALİMPİK OYUNLARI’NDA GÖNÜLLÜ OLMAK İSTER MİSİNİZ?
| Bildirimler

PARİS 2024 OLİMPİK VE PARALİMPİK OYUNLARI’NDA GÖNÜLLÜ OLMAK İSTER MİSİNİZ?

Paris 2024, 22 Mart Çarşamba günü Olimpik ve Paralimpik Oyunları için gönüllü programı başvuru portalını açtı.

26 Temmuz – 11 Ağustos 2024 tarihleri arasında düzenlenecek Olimpik Oyunlar ve ardından 28 Ağustos – 8 Eylül 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Paralimpik Oyunları sırasında toplam 45.000 gönüllü benzersiz anlar yaşama ve Oyunları bizzat yerinde deneyimleme fırsatı bulacak.

45.000 gönüllü, Fransa’nın farklı yerlerinde Olimpik ve Paralimpik Oyunları’nın tüm resmi mekanlarında bulunacak ve seyircilerin ve akredite kişilerin karşılanması ve yönlendirilmesi, spor delegasyonlarına yardımcı olunması, refakat edilmesi dahil olmak üzere etkinlik sunumunun tüm sektörlerinde kilit bir rol oynayacaktır. Sporcuları müsabaka alanlarına ve basın operasyonlarına götürmek, akredite kişileri nakletmek, kronometre faaliyetlerini desteklemek, ekipman dağıtımına katılmak ve tıbbi yardım sağlamak, diğerleri arasında.

Nasıl Başvurulur?

Paris 2024 gönüllü programı, hem Fransa’da hem de uluslararası alanda herkese açıktır. Başvurmak için yalnızca üç koşul vardır: Başvuru sahipleri 1 Ocak 2024 tarihinde 18 yaşından büyük olmalı, en az Fransızca veya İngilizce bilmeli ve Olimpik ve/veya Paralimpik Oyunlar sırasında en az 10 gün müsait olmalıdır.

Gönüllü olmak ve Paris 2024 Olimpik ve Paralimpik Oyunları macerasının bir parçası olmak için resmi Paris 2024 web sitesini ziyaret edin ve uygulama portalına erişin.

Başvuru dönemi 22 Mart Çarşamba günü başladı ve 3 Mayıs 2023 tarihinde sona erecek.