Avrupa Para Şampiyonaları BV Türkiye’nin 2027 adaylığını duyurdu
| Genel

Avrupa Para Şampiyonaları BV Türkiye’nin 2027 adaylığını duyurdu

2027 Avrupa Para Şampiyonası için adaylık sürecimiz resmiyet kazandı. Avrupa Para Şampiyonaları BV, 2027 Şampiyonalarını düzenlemek üzere başvuruda bulunan iki potansiyel aday ev sahibinden teklif aldığını resmi bir şekilde duyurdu

İşte Avrupa Para Şampiyonaları BV’nin o açıklaması;

Avrupa Para Şampiyonaları ilk konseptinin arkasındaki kuruluş olan Avrupa Para Şampiyonaları BV, 2027 Şampiyonalarını düzenlemek üzere başvuruda bulunan iki potansiyel aday ev sahibinden teklif aldığını duyurmaktan gurur duyuyor.

2023’de Rotterdam’da ilki düzenlenen Şampiyonanın kayda değer başarısı üzerine inşa edilecek bu çoklu spor etkinliği 2027’de merakla beklenen ikinci organizasyonuna hazırlanıyor.

İki Avrupa ülkesi 2027 Şampiyonalarına ev sahipliği yapmak üzere resmi tekliflerini sundu. Türkiye Milli Paralimpik Komitesi teklifini sunarak Türkiye’nin Para sporları teşvik etme konusundaki kararlılığını ortaya koydu. Aynı şekilde Almanya’da teklifini sundu ve ulusal makamların coşkusunu ve bağlılığını gösterdi.

Avrupa Para Şampiyonaları kurucusu Eric Kersten, her iki ülke tarafından sunulan güçlü tekliflerden büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti. Bunun kıta genelinde Para sporları önemli ölçüde geliştireceğinden ve Para sporların büyümesini sağlamaya yönelik güçlü ilgilerini göstereceğinden emin: “Bu teklifler, Avrupa’nın Para sporların uluslararası sahnede görünürlüğünü artırmak ve ev sahipliği yapmak için aktif çabalarını ve kararlılığını vurgulamaktadır.”

Avrupa Para Şampiyonası organizasyonu, çeşitli uluslararası spor federasyonları ve Avrupa Paralimpik Komitesi ile beraber 2027 Şampiyonaları için ev sahipliğine en uygun adayı özenle belirleyecek. Başlıca paydaşların bu kolektif çabaları, en üst seviye Para sporların ilerlemesine öncelik verecek ideal ev sahibinin seçilmesini sağlayacak.

Avrupa Paralimpik Komitesi Başkanı Raymon Blondel, bu coşkulu teklifler karşısında büyük heyecan duyduğunu ifade etti: “Avrupa Para Şampiyonası Avrupa’da Para sporların gelişimi için bir mihenk taşıdır ve bu teklifler ile bunun büyümesi ve gelişmesini sağlanmasını ve geleceğinin parlak olduğunu görmek bizleri yüreklendiriyor. Her iki ülke de Para sporları kıta genelinde ilerletme konusundaki kararlılıklarını göstererek sporcular, personel ve federasyonlar için heyecan verici bir yol vaat ediyor.

Organizasyon, 2027 Şampiyonaları için önde gelen ev sahibi ülke ve şehrin seçim sürecinde ilerlerken şeffaf bir seçim süreci yürütmeye ve Para sporlar topluluğuna önemli bilgileri ulaştırılmasını sağlamaya kararlıdır. Önümüzdeki aylar daha fazla netlik ve beklenti vaat etmekte ve Para sporların mükemmelliğinin bir başka olağanüstü gösterisine zemin hazırlamaktadır.

Haberin linki;

https://europeanparachampionships.com/news/european-para-championships-receives-bids-from-two-potential-hosts-for-2027-championships/