GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
AVRUPA PARALİMPİK ŞAMPİYONASI 12. GÜN / PARA OKÇULUK VE PARA ATICILIKTA ALTIN MADALYALAR GELDİ
| Genel

AVRUPA PARALİMPİK ŞAMPİYONASI 12. GÜN / PARA OKÇULUK VE PARA ATICILIKTA ALTIN MADALYALAR GELDİ

Para Okçuluk’ta 3 Altın 1 Gümüş

W1 erkek çiftler finalinde mücadele eden sporcularımız Bahattin Hekimoğlu ve Yiğit Caner Aydın, İtalyan rakipleri karşısında 127-126 üstünlük sağlayarak altın madalyanın sahibi oldu.

Makaralı Yay Açık Çiftler Finalinde mücadele eden sporcularımız Öznur Cüre ve Sevgi Yorulmaz, İtalyan rakipleri karşısında 126-108 üstünlük sağlayarak altın madalyanın sahibi oldu.

Klasik Yay Kadın Çiftler Finalinde mücadele eden sporcularımız Yağmur Şengül ve Mervenur Eroğlu İtalya’yı Shoot Off atışlarından sonra 5-4 mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldu.

Klasik Yay Erkek Çiftler Final maçına çıkan sporcularımız Yavuz Papağan ve Sadık Savaş, İngiliz rakipleri karşısında sahadan 6-2 mağlup ayrılarak gümüş  madalyanın sahibi oldu.

Para Atıcılık

Ayşegül Pehlivanlar Avrupa Şampiyonu

Kadınlar P2-10m Havalı Tabanca SH1 finalinde yarışan sporcumuz Ayşegül Pehlivanlar 231.6 puanla altın madalyanın sahibi oldu. Bir diğer sporcumuz Aysel Özgan ise aldığı 191.7 puanla finali 4’üncü olarak tamamladı.

Kadınlar R2-10m Havalı Tüfek SH1 finalinde mücadele eden sporcularımızdan Çağla Baş, 200.7 puan ile finali 4’üncü olarak tamamladı ancak şampiyonadaki başarısı sebebiyle Paris 2024 Paralimpik Oyunları’na kota kazandı. Bir diğer sporcumuz Suzan Çevik ise, 179.8 puan toplayarak finali 5’incilikle tamamladı.

Son olarak erkekler P1-10m Havalı Tabanca SH1 finalinde mücadele eden sporcumuz Tahayasin Küsmüş aldığı 189.5 puan ile şampiyonayı 4’üncü olarak tamamladı.

Para Badminton

Paralimpik Avrupa Şampiyonası’nın 12’nci Gününde Para Badminton’da 8 Bronz!

Sporcularımız çiftler ve bireyselde toplam 7 bronz madalya kazandı.

Ebru Gökşen – Lars Porrenga – WH1-WH2 Karışık Çiftler
Fuat Soruklu – Mustafa Tuğra Nur – SL3-SL4 Erkekler Çiftler
Emine Seçkin – Ebru Gökşen – WH1-WH2 Kadınlar Çiftler
İlker Tuzcu – Burak May – Erkekler SU5 Çiftler
Tuğçe Çelik – Kadınlar SL4 Tekler
Zehra Bıyık – Kadınlar SU5 Tekler
İlker Tuzcu – Erkekler SU5 Tekler
Narin Uluç – Kadınlar WH2 Tekler

Sporcularımız bu sonuçların ardından, Avrupa Paralimpik Şampiyonası’nda, 10 Altın, 10 Gümüş ve 16 Bronz madalya ile toplamda 36 madalyanın sahibi oldu.