GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
AVRUPA PARALİMPİK ŞAMPİYONASI 4. GÜNÜNDE TS TENİS’TE 1 BRONZ MADALYA
| Genel

AVRUPA PARALİMPİK ŞAMPİYONASI 4. GÜNÜNDE TS TENİS’TE 1 BRONZ MADALYA

20 Ağustos’a kadar Rotterdam’da devam edecek Avrupa Paralimpik Şampiyonası’nda bugün TS Tenis, Boccia grup müsabakaları ve TS Basketbol grup müsabakaları gerçekleştirildi.

TS Tenis tek erkekler 3’üncülük karşılaşmasında mücadele eden sporcumuz Ahmet Kaplan, Slovak rakibi Tomas Masarky’i 6-3 ve 6-2’lik setlerin ardından 2-0 mağlup ederek bronz madalyanın sahibi oldu.

Boccia BC3 çiftler kategorisinde mücadele eden sporcularımız Öner Bozbıyık ve Havva Alyurt ilk maçında Polonya’yı 5-1 mağlup etmiş ancak bir sonraki karşılaşmada Portekiz’e 6-2 mağlup olmuş ve son maçında İspanya’ya karşı 4-3 mağlup olarak 3’lü averaj ile elenmiştir.

Tekerlekli Sandalye Basketbol grup müsabakalarında kadın milli takımımız İspanya’ya karşı 73-28, erkek milli takımımız ise İngiltere’ye karşı 58-44’lük skorla ilk maçlarından mağlubiyet ile ayrıldı.

12 Ağustos Cumartesi Günü programında TSİ 16:00 TS Tenis Quad finalinde Ahmet Kaplan – Uğur Altınel çifti ile Hollanda’lı Sam Schrooder – Niels Vinki mücadele edecek.

TS Basketbol 2. grup maçlarında erkek milli takımımız İtalya karşısına TSİ 13:30’da çıkarken, kadın milli takımımız 17:30’da İngiltere ile karşılaşacak.