GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
AVRUPA PARALİMPİK ŞAMPİYONASI 8. GÜN / PARA TAEKWONDO’DA 2 ALTIN 2 GÜMÜŞ 1 BRONZ
| Genel

AVRUPA PARALİMPİK ŞAMPİYONASI 8. GÜN / PARA TAEKWONDO’DA 2 ALTIN 2 GÜMÜŞ 1 BRONZ

Avrupa Paralimpik Şampiyonası bugün gerçekleşen Para Badminton ve TS Basketbol grup maçları ile Para Taekwondo finalleriyle sona erdi.

Para Taekwondo kadınlar -65 kg yarı finalinde Lütfiye Özdağ ve Seçil Er eşleşti, 10-6 sona eren karşılaşmada Lütfiye Özdağ finale kalırken, Seçil Er bronz madalyanın sahibi oldu.

Kadınlar -57 kg’de Sırbistanlı rakibi Marija Micev’i 23-11 mağlup eden Gamze Gürdal altın madalyanın sahibi oldu.

Erkekler K44 -63 kg finalinde İsrailli rakibi Adnan Milad ile karşılaşan sporcumuz Mahmut Bozteke, mücadeleden 42-12 galip ayrılarak altın madalyanın sahibi oldu.

Kadınlar -65 kg finaline çıkan sporcumuz Lütfiye Özdağ, İngiliz Beth Munro ile karşılaştı. Final mücadelesinde 22-8 mağlup olan sporcumuz gümüş madalyanın sahibi oldu.

Erkekler -70 kg finalinde mücadele eden sporcumuz Fatih Çelik Azerbaycanlı rakibi İmamaddin Khalilov karşısında sahadan 32-2 mağlup ayrılarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

TS Basketbol Erkek Milli Takımımız Çeyrek Finale Yükseldi

Avrupa Paralimpik Şampiyonası TS Basketbol’da son grup maçına çıkan milli takımımız, İsrail karşısında sahadan 75-43 üstün ayrılarak adını çeyrek finale yazdırdı

*Şampiyonayı ilk 2 sırada bitiren takımlar doğrudan Paris 2024 Paralimpik Oyunları’na gitmeye hak kazanacak.

Türkiye, bugünkü sonuçlarla birlikte madalya sayısını 6 Altın, 9 Gümüş ve 6 Bronz madalya ile toplamda 21 madalyaya çıkarmıştır.