GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
AVRUPA PARALİMPİK ŞAMPİYONASI’NIN 2. GÜNÜNÜDE TÜRKİYE’DEN 1’İ ALTIN TOPLAM 6 MADALYA
| Genel

AVRUPA PARALİMPİK ŞAMPİYONASI’NIN 2. GÜNÜNÜDE TÜRKİYE’DEN 1’İ ALTIN TOPLAM 6 MADALYA

20 Ağustos’a kadar Rotterdam’da devam eden Avrupa Paralimpik Şampiyonalarında Türkiye, Para Judo finallerinde 1 altın, 2 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplam 6 madalya etti. İlk gün elde edilen 2 gümüş ve 1 bronz madalya ile şampiyonanın 2’inci gününde, 1 altın, 4 gümüş ve 4 bronz madalyaya ulaştı ve toplam madalya sayısını 9’a yükseltti.

9 Ağustos’ta yapılan mücadelelerden sonra sonuçlar şu şekildedir:

Para Judo J1 -57 kg’de final mücadelesi veren sporcumuz Döndü Yeşilyurt, Ukraynalı rakibiyle 1-1 devam eden çekişmeli karşılaşmada Ippon ile rakibini mağlup ederek altın? madalyanın sahibi oldu. Bu madalya Avrupa Şampiyonası’ndaki ilk altın madalyamız oldu.

J2 +90 kg sporcumuz İbrahim Bölükbaşı Avrupa 3’üncüsü olarak bronz? madalyanın sahibi oldu.

J1 -90 kg’de 3’üncülük maçına çıkan sporcumuz Yasin Cimciler, 1-0 önde götürdüğü karşılaşmada, Gürcistan’lı rakibini Ippon ile yenerek bronz? madalyanın sahibi oldu.

J1 +90 kg’de 3’üncülük maçına çıkan sporcumuz Onur Taştan Hollanda’lı rakibi Ippon ile mağlup ederek bronz? madalyanın sahibi oldu.

J1 +70 kg’de Nazan Akın Güneş ve J1 -70 kg’de mücadele eden Merve Uslu Avrupa 2’ncisi olarak gümüş? madalyanın sahibi oldular.

Boccia BC4 Erkeklerde mücadele eden sporcumuz Yahya Gürbüzer Fransız rakibini 9-1 mağlup etti.

Tekerlekli Sandalye Tenis’te mücadele eden Ahmet Kaplan, teklerde çeyrek final maçına çıktığı Estonyalı rakibini 2-0 mağlup ederek yarı finale yükselirken, aynı branşta yarışan bir diğer sporcumuz Uğur Altınel ise Hollandalı rakibine karşı 2-0 mağlup oldu.