Dünya Para Halter Basın Bildirisi
| Genel

Dünya Para Halter Basın Bildirisi

IWF ve Dünya Para Halter, tarihi Anlaşma Protokolü’nü imzalıyor

Uluslararası Halter Federasyonu (IWF) ve Dünya Para Halter, ‘Dünyayı Güçlendirmek’ olarak adlandırılan tarihi bir sözleşme imzaladı. Bu her iki organizasyonun da ilişkilerini karşılıklı-faydalı alanlarda, çeşitli şekillerde güçlendirebilecekleri bir Anlaşma Protokolü (MoU) idi.

‘Dünyayı Güçlendirmek’ protokolünün üç ana işbirliği alanı bulunuyor: 1.Girişim – Çıtayı Yükseltmek (Yarış), 2.Girişim – İyi bir yükseliş! (Eğitim) ve 3.Girişim – Yükseliyorum & Temizlenme düğmesine basıyorum (Anti-Doping stratejisi).

Bu sözleşme aracılığıyla IWF ve Dünya Para Halter, uzmanlık ve kilit öğretileri aktarmayı, sinerjileri ve uygun maliyetlerle ortaklaşa mücadele edebilmeyi amaçlıyor.

Üç temel alandaki işbirliği konularında listelenmiş olan başlıklardan bazıları, her iki sporda da fırsatlar önerebilecek çift yönlü bir Teknik Ofis yöntemi, standartlara ulaşılabilirliğin paylaşımı ve spor içerisinde farkındalığı yükseltecek olan anti-doping ortak girişimleri konularını içeriyor.

MoU ayrıca, Olimpiyat ve Olimpik Oyunlar ile hem diğer multi-spor faaliyetleri hem de Bölgesel ve Dünya Şampiyonaları’nın şu anki ve gelecekteki organizatör komiteleri için de faydalı olmayı hedefliyor.

Ursula Garza Papandrea, IWF Geçici Başkanı diyor ki:

Paralimpik kuzenlerimizle işbirliğini iple çektiğimiz ve organizasyonlarımız arasında özellikle de büyük Oyunlar’da benzerlikler gördüğümüz varsayılırsa, “Dünya Para Halter organizasyonu ile işleyen bir ilişki inşa etmek mantıklı bir adımdır. WPPO (Dünya Para Halter Organizasyonu) ve IPC’ye işbirlikleri için teşekkür ediyor ve birlikte ilerleteceğimiz olağanüstü iş ilişkisi için sabırsızlanıyoruz.

Jorge Moreno, Dünya Para Halter Başkanı diyor ki:   

“Bu protokol Para halterde, sporumuzun gelişimi için çok önemli bir ortakla var olan işbirliğimizi derinleştirmeyi sağlayacak olması açısından tarihi bir zamanı temsil ediyor. Dünya Para Halter’in ortak değerler ve benzer hedefleri paylaştığı bir organizasyon olan IWF ile uzun bir arkadaşlığı var. IWF’ye, birlikte dünyayı güçlendiriyor olacağımızdan emin olarak, destekleri için teşekkür etmek istiyorum.”