GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
DÜNYA PARA HALTER YENİ “KURAL VE DÜZENLEMELERİ” YAYINLADI
| Bildirimler

DÜNYA PARA HALTER YENİ “KURAL VE DÜZENLEMELERİ” YAYINLADI

Duyuru, 71 Ulusal Paralimpik Komiteyle gerçekleşen, üç yıllık bir konsültasyon sonucunda yapıldı.

Dünya Para Halter (WPPO), yeni Kurallar ve Düzenlemeler yönetmeliğini, Uluslararası Paralimpik Komite (IPC) Yönetim Kurulu onayını takiben yayınladı.  

Yeni Dünya Para Halter ‘Kural ve Düzenlemeleri’, 2019-2022 yılları arasında WPPO üyeleri ile gerçekleşen, üç yıllık bir konsültasyonun ürünü.  

Toplamda 71 Ulusal Paralimpik Komite (NPCler) bu sürece katkıda bulundu (13 Afrika, 12 Amerika, 22 Asya, 21 Avrupa ve 3 Okyanusya ülkesi).

Bu katılım, 2016-2017 yılları arasındaki ‘Kural ve Düzenlemeler’ inceleme süreciyle karşılaştırılınca, Ulusal Paralimpik Komiteler (NPC) bazında %84.5 oranında bir artışı temsil etmektedir.

Dünya Para Halter Başkanı, Jorge Moreno şu açıklamada bulundu; “Üyelerimize değerli geri bildirimleri ve önerileri için teşekkür etmek istiyoruz. Dünya Para Halter’de son yıllarda birçok önemli dönüm noktası olmuştur ve yeni ‘Kural ve Düzenlemeler’in yayınlanması bunların içerisinde en önemli olanıdır. Şimdi, Paris 2024 Paralimpik Oyunları’na doğru, yeni bir dönemin başlangıcı olan ana sezon olması sebebiyle, 2022 yılı yarışlarını dört gözle bekliyoruz.”

Kural ve Düzenlemeler, tüm onaylı yarışlar için zorunludur ve bu yıl 7 Mart tarihinden itibaren geçerli olacaktır.