GOALBALL MİLLİ TAKIMLARIMIZ TOKYO’DAN SONRAKİ İLK ŞAMPİYONASINA ÇIKIYOR
| Genel

GOALBALL MİLLİ TAKIMLARIMIZ TOKYO’DAN SONRAKİ İLK ŞAMPİYONASINA ÇIKIYOR

Uluslararası Görme Engelliler Spor Federasyonu (IBSA), farklı bölgelerde yapılacak diğer şampiyonaların bir ayağı olan, Goalball Avrupa Şampiyonası’nın 1-13 Kasım 2021 tarihlerinde Samsun Tekkeköy’de bulunan Yaşar Doğu Spor Salonu’nda gerçekleşeceğini duyurdu.

10 erkek ve 10 kadın takımın mücadele edeceği Avrupa Şampiyonası’nda dereceye giren takımlar, 6-18 Haziran 2022’de gerçekleşecek IBSA Goalball Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazanacak.

Kadın ve erkek takımlarımızın mücadele edeceği Samsun Gaolball Avrupa Şampiyonası A müsabakalarında sporcularımıza başarılar diliyoruz.

Şampiyona ile alakalı IBSA Goalball Komitesi Başkanı Kari Rasanen şunları söyledi:

“COVID-19’un neden olduğu bazı belirsizliklerden sonra bu turnuvanın tarih ve yerini teyit etmekten kesinlikle memnunuz.

“Yarışma, birçoğu Tokyo 2020’deki mükemmel performanslarını yeni izlediğimiz dünyanın en iyi takımlarından bazılarını bir araya getirecek. Özellikle Türk kadın takımı Paralimpik şampiyonluğunu koruduğu için nasıl sonuçlanacağını görmekten heyecan duyuyoruz. . Organizatörlerin Japonya’da ortaya çıkan ilgi ve beklentinin bir kısmından yararlanabileceğini ve harika bir gösteri sergileyebileceğini umuyoruz.