GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
İLK RESMİ PARALİMPİK VİDEO OYUNU: PEGASUS DREAM TOUR
| Genel

İLK RESMİ PARALİMPİK VİDEO OYUNU: PEGASUS DREAM TOUR

İlk resmi Paralimpik video oyunu ‘The Pegasus Dream Tour’ piyasaya sürüldü ve artık App Store ve Play Store’dan dünya çapında indirilebilir.

‘Pegasus Dream Tour’ video oyununun geliştirilmesi, Uluslararası Paralimpik Komitesi’nin (IPC) Para sporlarını yeni ve genç bir izleyici kitlesine ulaştırma çabalarının bir parçasıdır. Aynı zamanda, olumlu değişime ilham vermek ve sosyal sorunları çözmek için video oyunlarının faydalarını vurgulamayı amaçlamaktadır. Oyun, Paralimpik sporcular hakkında farkındalık yaratmak için gerçek dünyadaki sporcuları, sanatçıları ve fenomenleri bir araya getirdi.

“Pegasus Dream Tour, dünyanın dört bir yanından oyun ve spor tutkunlarını evlerinin rahatlığında sadece seyirci olarak değil, aynı zamanda katılımcı olarak Paralimpik deneyimi yaşama fırsatı yakalayacak olan oyuncuları bir araya getirecek.”

Oyun, Para sporcusu olma hayallerini sürdüren ve akıllı telefonlarıyla çekilen bir fotoğraf aracılığıyla oyuncunun kendi yüzüne dayalı olarak oluşturulan ‘Mine’ adlı gelişmiş bir avatar oluşturur. Mine, şehirde özgürce dolaşarak ve farklı yarışmalara katılarak diğer avatarlarla yeni ilişkiler kurabilir.

Mine ileriye dönük tavrıyla yaşamını sürdürürken ve olgunlaştıkça, oyuncu da pozitif ve sağlıklı bir yaşam sürmek için alter egosundan ilham alacak ve motive olacaktır.

Oyuncular boccia, futbol 5’e beş, atletizm ve tekerlekli sandalye basketbolu çevrimiçi turnuvalarına katılabilir ve bu sürükleyici Paralimpik deneyimine yalnızca seyirci olarak değil, gerçek katılımcılar olarak katılırken diğer oyuncularla etkileşime girebilir.

Oyuncular ayrıca çeşitli sorunları çözmek ve Pegasus City’nin gelişmesine ve birlikte daha iyi bir gelecek inşa etmesine yardımcı olmak için birbirleriyle iletişim kurmaya ve işbirliği yapmaya teşvik edilir.

Ayrıca, oyunun oyun yoluyla sosyal katkıları ilerletme misyonunu paylaşan popüler sanatçıların yer alacağı canlı bir etkinlik olan “Pegasus Avatar GALA Partisi” de dahil olmak üzere bir dizi oyun içi deneyim için bir araya gelecekler.

Pegasus City’nin amacı her insanın bireyselliğine tamamen saygı duyulduğu ve herkesin olumlu bir hayat sürebileceği bir alan yaratmak.

Video oyununun orijinal müziği Harvard ve Juilliard Okulu mezunu kemancı Sumire Hirotsuru tarafından bestelenmiştir.

‘Pegasus Dream Tour’ beş dilde oynayabilirsiniz: Japonca, İngilizce, Fransızca, Almanca ve İspanyolca.

İndirmek için:

App Store https://apps.apple.com/co/app/the-pegasus-dream-tour/id1496568742?l=en

Google Play https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jpgamesinc.android.pegasus_ww