IPC PARİS GLOBAL SPOR HAFTASI’NIN ‘ONUR DESTEKÇİSİ’ OLUYOR
| Genel

IPC PARİS GLOBAL SPOR HAFTASI’NIN ‘ONUR DESTEKÇİSİ’ OLUYOR

Uluslararası Forum 1-8 Şubat 2021 tarihinde gerçekleşecektir

Tüm dünyadaki spor ekosisteminin önde gelen ortaklarının oluşturduğu geniş bir koalisyon Şubat ayında, UNESCO’nun himayesi ve Fransa Başkanı Emmanuel Macron’un yüksek himayesinde gerçekleşecek olan Paris Global Spor Haftası için bir araya gelecek.

Uluslararası Paralimpik Komite (IPC), BM Kadınlar ve Spor Ürünleri Endüstrisi Dünya Federasyonu (WFSGI) da, etkinliğin oluşumunda yardımcı olacak olan resmi ‘Onur Destekçileri’ olacaklar.

10.000 üzerinde spor lideri, kültürde değişim yaratanlar, sporcular, aktivistler ve yetişmekte olan yeteneklerin; sohbetler, müzakereler, saha yarışları, özel seçmeler, spor gösterileri ve müsabaka yerlerinin perde arkası turları dahilinde Global Spor Haftası’na katılmaları bekleniyor.

Yeniden Global Spor Haftası Onur Destekçilerinden olan IPC Başkanı Andrew Parsons da, “Spor, iş dünyası ve toplumla alakalı ana konuların değiştirilmesi için önemli platformlar sunacak olan Global Spor Haftası için desteklerini yenilemiş olmaktan memnun olduklarını” belirtti.

Parsons ayrıca, “IPC’nin, Paralimpik Hareket için dönüm noktası olacak bir senede, gidişatı belirleyecek olan çok yönlü çözümlere vurgu yapan Spor ve Global Spor Haftası ile Değişimin başlayacağına net bir şekilde inandıklarını da belirtti.

Aynı zamanda Adidas markası da, Global Spor Haftası Paris’in yeni Kurucu Ortaklarından biri olarak duyuruldu.

İlk olarak ‘online’ yapılacak olan etkinlik, Paris ve gelecekte Olimpiyatlara ev sahipliği yapacak olan beş şehir; Pekin, Tokyo, Milan, Dakar ve Los Angeles’ta oluşturulacak olan stüdyo ortamlarındaki konuşmacılara bağlanılarak gerçekleşecek. Bölgesel sağlık koşullarının elverdiği yerlerde aynı zamanda, Fransa Dış İşleri Bakanlığının da desteği ile fiziksel etkinlikler de gerçekleştirilecek.