GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
MİLLİ SPORCU BURSU TANITIM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ
| Genel

MİLLİ SPORCU BURSU TANITIM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Belirli başarı kriterlerini sağlayan genç sporcularımız, milli sporcu bursu ile vakıf üniversitelerinde kazandıkları bölümlerde yüzde 100 burslu şekilde okuyabilecekler.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 18 Şubat 2021’de gerçekleşen Milli Sporcu Bursu Tanıtım Toplantısı’nda şunları söyledi:

“Bugün spor alanında çığır açacak önemli bir projeyi gençlerimize tanıtmak üzere bir aradayız. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile üniversiteler arasında hayata geçirilen projenin hayırlı olmasını diliyorum. Sporcu bursuyla vakıf üniversitelerine yerleşen 76 öğrencimizi tebrik ediyorum. Madalya kazanan gençlerimizin eğiğim-öğretim hayatlarında da aynı başarıyı yakalayacaklarına inanıyorum.

Bizim çocukluğumuzda spora gereken önem verilmez, spor yapan çocuklar adeta hayta yaftası yerdi. Ailelerden gizli, saklı şekilde sürdürülmeye çalışılırdı. Her şeye rağmen direnerek profesyonel spor hayatına gençlerimizin hayatı eğitimden mahrum kalmıştır. Gelişmiş ülkelerde eğitim hayatı spor hayatının ayrılmaz bir parçası olarak görülür, sporcular el üstünde tutulur.

Dünyada ilk 100 arasında yer alan California Üniversitesi, olimpiyatlarda toplam 288 madalya kazanmıştır. Stanford ise olimpiyatlarda 280 madalya elde etmiştir. Akademik çalışmalarda başı çeken bu kurumların sporda da parlak neticeler alması tesadüf değildir.”

Milli Sporcu Bursu Tanıtım Toplantısı’na Türkiye Milli Paralimpik Komitesi adına Başkan Vekilimiz Murat Aksu katılmıştır.