GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
MURAT AKSU VE SPORCULARIMIZ  PARİS’TE ADİDAS’IN LASMANINDA
| Genel

MURAT AKSU VE SPORCULARIMIZ  PARİS’TE ADİDAS’IN LASMANINDA

Olimpiyatlarda Türkiye’nin resmi spor malzemeleri tedarikçisi olan Adidas, yaklaşan Paris 2024 Olimpiyat  ve Paralimpik Oyunları’nda Türk sporcularının giyeceği özel bir koleksiyon tasarladı. Türkiye için tasarlanan bu eşsiz koleksiyonun Paris’teki tanıtım etkinliği, Olimpik ve Paralimpik Oyunlar’da Türkiye’yi temsil edecek sporcular Neslihan Arın, Sümeyye Boyacı, Kuzey Tuncelli, Merve Cansu Demir, Özkan Baltacı, Ecem Güzel, Kaan Aykutsun, Özlem Becerek, Yusuf Fehmi Genç ve Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ve Türkiye Milli Paralimpik Komitesi yetkilileri ile gerçekleşti.

Olimpiyattaki 100. yılımıza özel tasarımlar

Lansamana Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Başkanı Dr. Av. Murat Aksu da katıldı 

Türkiye’nin Olimpiyatlardaki 100. Yılına Özel Tasarım Türkiye için hazırlanan koleksiyon, Türk bayrağından ilham alan kırmızı ve beyaz renklerin yanı sıra somon rengiyle dinamikleşirken, hedeflenen en yüksek altın madalya sayısını simgeleyen detaylar kullanılarak tasarlandı

Murat Aksu: Bu özel koleksiyon anlamlı zaferlerin habercisi   Dr. Av. Murat Aksu  ve Paralimpik Sporcu Sümeyye Boyacı

Lansman sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Murat Aksu şunları söyledi. “Bu koleksiyonun sadece sporcularımızın performansına değil, aynı zamanda onların Paralimpik harekete olan bağlılığına ve öz güvenlerine katkı sağlayacağını düşünüyoruz. 

Sporcuların ulusal kimliklerini ve başarılarını gururla temsil edebilecekleri bu özel koleksiyonun, Paralimpik sporcuların Paralimpik ruhunu en iyi şekilde yansıtacağını şimdiden görebiliyoruz.   

Türkiye Özel Koleksiyonu’nun, Paralimpik sporcuların ihtiyaçlarına özel olarak tasarlanmış parçalar içermesi ve onların rahatlığını, performansını göz önünde bulundurularak hazırlanmış olması bizleri ayrıca mutlu etti.    

Hep söylediğimiz gibi bir zincirin halkaları gibi tüm bileşenler bir araya geldiğinde anlamlı zaferler ortaya çıkıyor. Adidas’ın bu yaklaşımı bizler için çok değerli. 

Şimdi hedef, üzerlerinde Ay-Yıldızlı formalar varken okunacak İstiklal Marşı anlarında.”