PARA YÜZME DÜNYA SERİSİ TAKVİMİ GÜNCELLENDİ
| Genel

PARA YÜZME DÜNYA SERİSİ TAKVİMİ GÜNCELLENDİ

Lignano Sabbiadoro Dünya Serileri kapsamındaki ilk iki durak olan Aberdeen ve Melbourne’ü, İtalya takip edecek.

Dünya Para Yüzme, Lignano Sabbiadoro-İtalya’nın sezonun üçüncü durağı olacağını onaylayarak, 2022 Dünya Serileri güncel takvimini yayınladı.

Altıncı Dünya Serisi için, Aberdeen-İngiltere ve Melbourne-Avustralya’nın 2022 yılındaki ilk iki ayak olacağı açıklandı.

Yeni sezon, 17 Ocak tarihinde, Aberdeen Spor Köyü Su Sporları Merkezi’nde başlayacak ve ertesi günün başlangıcı da Melbourne tarafında, Melbourne Spor Merkezi (MCAC)’nde yapılacak. 2019 ve 2020 yıllarındaki Dünya Serileri de, Avustralya’da bulunan bu yüzme havuzu kompleksinde gerçekleşmişti.

Onaylanan Yarış Tarihleri  

 Aberdeen, İngiltere
17-20 Şubat

Melbourne, Avustralya
18-20 Şubat

Lignano Sabbiadoro, İtalya
11-13 Mart

Daha önceki sezonlarda da olduğu gibi her bir Dünya Serisindeki sonuçlar, standardize edilmiş Dünya Para Yüzme puan sistemi kullanılarak, ‘çevrimiçi’ bir sanal yarış platformu aracılığıyla hesaplanacak.

Bu sistem, Dünya Serilerini kazanan sporcunun, tüm serilerdeki süre içerisinde gerçekleşen en iyi performansı gösteren sporcu olduğundan emin olunmasını sağlayacak. Her bir yarış sonrasında, Dünya Serileri sıralamaları, Dünya Para Yüzme internet sitesinde güncellenecek.

Dünya Para Yüzme bugünlerde potansiyel ev sahibi şehirleri görüşüyor ve 2022 Dünya Serileri takviminin tamamını kısa bir süre içerisinde duyurmayı planlıyor.