GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
P&G TÜRKİYE, PARALİMPİK OYUNLAR YOLUNDA PARALİMPİK SPORCULARI VE ANNELERİNİ DESTEKLİYOR
| Genel

P&G TÜRKİYE, PARALİMPİK OYUNLAR YOLUNDA PARALİMPİK SPORCULARI VE ANNELERİNİ DESTEKLİYOR

Küresel çapta olimpik ve paralimpik oyunlarına sponsorluk yaparak adını duyuran P&G, Türkiye’de Türkiye Milli Paralimpik Komitesi (TMPK) ile iş birliği yaparak “Umutla Paris 2024” yolunda 10 paralimpik milli sporcuya ve annelerine destek olma kararı aldı. Bu hamle ile birlikte, 2024 Paris Olimpik ve Paralimpik Oyunları’na giden yolda 46 sporcu ve annesine destek vermiş olacak.

“Olimpik Anneler” Programı “Yıldız Anneler”e Dönüşüyor

P&G Türkiye, dokuz yıldır devam eden “Olimpik Anneler” programını, paralimpik sporcuları da kapsayacak şekilde “Yıldız Anneler” olarak değiştiriyor. Şirket, bu programla 2024 Paris Olimpiyatları’na hazırlanan 46 sporcuya ve annelerine destek sağlayarak, sporun yaygınlaşmasına ve eşitlik ilkesinin sporda da benimsenmesine katkıda bulunmayı hedefliyor.

P&g Türkiye, Paris 2024 Oyunları Için Paralimpik Sporculara Büyük Destek Veriyor (1)
P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu

Sporun Bedensel, Zihinsel ve Ruhsal Gelişime Katkı Sağlamak

P&G Türkiye, sadece inovatif ürünleriyle değil, topluma katkı projeleriyle de dikkat çekiyor. Şirket, sporun bedensel, zihinsel ve ruhsal gelişime olan olumlu etkisinden yola çıkarak çocukların ve gençlerin spor yapma alışkanlığını teşvik etmeyi amaçlıyor. Bu doğrultuda, P&G Türkiye’nin destekleriyle spor kültürünün gelişmesi, paralimpik ve olimpik branşlara ilginin artması hedefleniyor.

P&g Türkiye, Paris 2024 Oyunları Için Paralimpik Sporculara Büyük Destek Veriyor (2)

Yıldız Anneler Programı ile TMPK İş Birliği

“Eşit Görüyoruz” misyonuyla hareket eden P&G Türkiye, “Yıldız Anneler” programı altında sporun eşitliğine ve kapsayıcılığına katkıda bulunmak adına Türkiye Milli Paralimpik Komitesi (TMPK) ile iş birliği yapıyor. Anlaşma kapsamında, P&G Türkiye golbol, judo, masa tenisi, okçuluk, tekvando ve yüzme branşlarında 10 paralimpik sporcuyu ve annelerini destekleyecek.

P&g Türkiye, Paris 2024 Oyunları Için Paralimpik Sporculara Büyük Destek Veriyor (4)

Tankut Turnaoğlu’dan Açıklama

P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, yaptığı açıklamada, “Sporun sağlıklı ve özgüveni yüksek nesiller yetiştirebilmemizde önemli olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle ‘Çocuğuna spor yaptıran her anne Yıldız Annedir’ diyoruz. ‘Eşit Görüyoruz’ yaklaşımımızı sporda da benimsiyor, bunu sadece kadın-erkek eşitliği olarak ele almıyor, fiziksel olarak engeli olan sporcuların da desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz” dedi. Ayrıca, 2024 Paris Olimpiyatları’na yönelik desteklerini, TMPK ile iş birliği yaparak genişlettiklerini belirtti ve sporun birleştirici gücüne inandıklarını vurguladı.

Farklı Branşlarda 10 Paralimpik Sporcuya Destek

P&G Türkiye’nin destek vereceği paralimpik sporcuların belirlenirken branş çeşitliliği ve cinsiyet dengesine önem verdiğini belirten Tankut Turnaoğlu, “2024 Paris Olimpiyatları kapsamında gerçekleştirilecek olan Paralimpik Oyunları’na katılma hakkı kazanan 10 sporcumuza ve annesine destek veriyoruz” dedi. Sevilay Öztürk, Koral Berkin Kutlu, Abdullah Öztürk, Kübra Korkut, Öznur Cüre, Bahattin Hekimoğlu, Mahmut Bozteke, Recep Çiftçi, Sevda Altunoluk ve Sevtap Altunoluk’un P&G Türkiye’nin gururla destekleyeceği paralimpik sporcular olduğunu açıkladı.

P&g Türkiye, Paris 2024 Oyunları Için Paralimpik Sporculara Büyük Destek Veriyor (5)
TMPK Başkanı Dr. Av. Murat Aksu

TMPK Başkanı Dr. Av. Murat Aksu’dan Teşekkür

Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Başkanı Dr. Av. Murat Aksu da konuyla ilgili görüşlerini paylaştı. Aksu, “P&G gibi dünyanın dört bir yanında saygı duyulan ve sevilen bir markayla, 2024 Paris Paralimpik Oyunları yolunda el ele vermenin heyecanını yaşıyoruz. P&G’nin desteğiyle, Paralimpik camiamız ve kahraman sporcularımız için yeni bir dönem başlıyor” dedi. Ayrıca, bu iş birliğinin sportif başarıların ötesinde, bir misyonun gerçekleşmesi anlamına geldiğini belirterek, toplumda Paralimpik Hareketin benimsenmesine, farkındalığın artırılmasına ve engelli bireylerin hayatlarına dokunmaya odaklandıklarını ifade etti. Aksu, P&G’ye derin minnettarlığını sunarken, iş birliğinin uzun soluklu bir güç birliğine dönüşmesini umduğunu belirtti.

P&G Hakkında

Dünya genelinde 70’ten fazla ülkede faaliyet gösteren P&G, Alo, Ariel, Braun, Fairy, Febreze, Fixodent, Gillette, Head & Shoulders, Herbal Essences, İpana, Jolly, Old Spice, Oral-B, Orkid, Orkid Discreet, Pantene, Prima, Tampax, Gillette Venus ve Vicks gibi güvenilir, kaliteli ve lider markalardan oluşan geniş ürün yelpazesiyle tüketicilere hizmet vermektedir. Şirketin Türkiye’ye özgü markaları arasında Alo, Orkid, Orkid Discreet ve Jolly yer almaktadır. P&G ve markaları hakkında daha fazla bilgi için http://www.pg.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz