ROMA BOCCIA CHALLENGER SONA ERDİ
| Genel

ROMA BOCCIA CHALLENGER SONA ERDİ

7-13 Eylül Tarihleri arasında İtalya, Roma Federal Teknik Merkezi Spor Salonunda düzenlenen World Boccia Challenger sona erdi.

Turnuvanın son gününde BC3 sporcuları Havva Alyurt ve Öner Bozbıyık gümüş madalyanın sahibi oldu. 10 ülkenin 3 farklı grupta yarıştığı, BC3 kategorisi finalinde Brezilya ile karşılaşan milliler maçı 3-2 kaybetti.

Temsilcilerimiz tüm organizasyon boyunca Türkiye adına tek madalyayı aldılar. Ödül törenin ardından konuşan sporcular mutluluklarını dile getirdi.

Havva Alyurt ”çok çalıştık sene boyu yaptığımız antrenmanların karşılığını aldık. Bizlere inanan Başta federasyon başkanımız Muaz Ergezen olmak üzere burada her daim yanımızda olan Arda Günay , Şefika Kaygusuz Gamze Ekinci Bostan Ve Özlem Yerlikaya’ya teşekkür ediyorum ”ifadelerini kullandı.

Öner Bozbıyık ise Polonya’da kazandıkları gümüş madalyanın ardından tekrar kazanmanın gurur verici olduğunu dile getirdi. Bozbıyık ” Polonya’da Havva ile Altın alamadık ama çok yaklaştık, burada da aynısı oldu.Paris 2024 Paralimpik Oyunları için tüm ekip kota puanlarını toplamaya devam ediyoruz Daha sıkı çalışıp bir sonraki finalde gerekeni yapacağız” dedi.