GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
ROMANYA HEYETİ DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ!
| Genel

ROMANYA HEYETİ DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ!

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Romanya’dan ülkemize gelen Romanya Kraliyet Ailesi Üyesi Prens Radu Başkanlığındaki heyet 19.09.2019 tarihinde Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Derneğini ziyaret etti. Romanya’nın Ankara Büyük Elçisi Gabriel Sopanda ve Romanya İstanbul Başkonsolos’u Adriana Ciamba’nın da bulunduğu heyet ile yapılan görüşmede, Türkiye Milli Paralimpik Komitesini Başkan Yardımcısı Murat Aksu, Genel Sekreter İbrahim Gümüşdal, Genel Sekreter Yardımcısı Ümit Deniz Kurt ve Genel Sekreter Yardımcısı Berrin Altınöz’ den oluşan bir heyet temsil etti. Heyetler arasında yapılan görüşmede Romanya heyeti tarafından;

Her iki ülke Ulusal Paralimpik Komiteleri arasında iş birliğinin arttırılması, Paralimpik branşlarda gerçekleştirilen yarışmalar, Paralimpik sporlar ile ilgili çeşitli projeler gibi alanlarda, birlikte çalışma imkanlarının araştırılması ve bunların somut bir iş birliğine dönüştürülmesi konularının önemi üzerine duruldu.

Buna karşılık Türk Heyeti tarafından ‘söz konusu iş birliğinden Türkiye Milli Paralimpik Komitesinin memnuniyet duyacağı, özellikle paralimpik sporları sporcu sınıflandırması alanında her iki ülke paralimpik komitelerinin birlikte çalışabilecekleri sınıflandırmacı eğitim merkezi kurmak, sınıflandırmacı seminerleri düzenlemek gibi somut iş birliği imkanlarının olabileceği vurgulandı. Yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından konuk heyet, karşılıklı iş birliği ve iyi niyet açıklamalarıyla Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Derneği merkezinden uğurlandı.