GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
ROTTERDAM 2023 AVRUPA PARA ŞAMPİYONALARI BİLETLERİ SATIŞTA
| Genel

ROTTERDAM 2023 AVRUPA PARA ŞAMPİYONALARI BİLETLERİ SATIŞTA

Para atıcılığın da diğer 9 branşa dahil olduğu, multi – spor müsabakasının yer alacağı etkinliğin ilk basamağında; açık alan müsabakaları ve ‘City Centre Courts’ halka ücretsiz olarak açılacak.

Rotterdam 2023 Avrupa Para Şampiyonası (EPC) için bilet şatışları başladı. EPC, Para atıcılık ve diğer dokuz Para spor dalından en iyi sporcuların Avrupa şampiyonluğu ünvanları için yarışacakları, üst düzey bir spor etkinliği.

8-20 Ağustos 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek olan yarışma için biletler, EPC website  üzerinden satın alınabilir. Rotterdam Ahoy’da oynanacak, o günün tüm yarışlarını izlemenize olanak sağlayan tek günlük biletin fiyatı €7.50 olacak. Rotterdam’ın merkezindeki City Centre Courts’daki yarışlar ve açık alan müsabakaları halka ücretsiz olacak.

Turnuva yöneticisi Jeroen Straathof, “Bu eşsiz yarış organizasyonu Avrupa için ilk olacak. Ana yarış yeri olan Ahoy’la ayrıca Rotterdam’ın merkezindeki diğer merkez sahalarla beraber, insanlara sporu getireceğiz” dedi. “10 Avrupa Şampiyonasını bir araya getirerek, çeşitli sporlar için üst-seviyede platformlar sunabileceğiz. Bu sebepten ben herkesi, bu yaz buraya gelip bu muhteşem sporcuları cesaretlendirmeye davet ediyorum” diye ekledi.

‘City Centre Courts’ ücretsiz

7.50 fiyatı olan günlük bilet, Rotterdam Ahoy’daki Para atıcılık ve o günün tüm diğer yarışlarına girişte geçerli olacak. Hangi yarışın izleneceği tercihi bilet satın alınırken verilebilecek.

Açık alandaki yarışlar ve City Centre Courts, Schouwburgplein’deki boccia ve tekerlekli sandalye tenisin finali ve Kop van Zuid’deki Para okçuluk finali ücretsiz olarak izlenebilecek. Organizatörler böylece yarışmanın geniş kitlelere ulaşılabilir olmasını amaçlıyor.

Avrupa Para Şampiyonası Para atıcılık dahil olmak üzere Para bisiklet, Para okçuluk, Para badminton, tekerlekli sandalye tenis, boccia, goalball, tekerlekli sandalye basketbol, Para judo ve Para taekwondo yarışlarına ev sahipliği yapacak. Yarışmadaki her sporcu, Avrupa şampiyonluğu ünvanı için yarışmanın yanı sıra, Paris’de gerçekleşecek olan 2024 Paralimpik Oyunları öncesinde kalifikasyon puanı da amaçlıyor olacak.

Büyük Avrupa şehirlerinde her 4 yılda bir tekrarlanacak olan multi – spor müsabakaları, Para sporlar takviminin kalıcı bir parçası olacak.

Rotterdam’da, Para sporun zirve yapacağı bu günleri deneyimlemek için, biletler www.epc2023.com ‘dan alınabilir.