GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
SHELL, TÜRKİYE MİLLİ PARALİMPİK KOMİTESİ’NİN SPONSORU OLDU
| Genel

SHELL, TÜRKİYE MİLLİ PARALİMPİK KOMİTESİ’NİN SPONSORU OLDU

Shell & Turcas ve Türkiye Milli Paralimpik Komitesi (TMPK), 28 Kasım 2023 tarihinde Conrad İstanbul’da düzenlenen törenle sponsorluk anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında Shell, TMPK’nin engelli sporları ve paralimpik alanındaki çalışmalarını desteklemeyi ve Türkiye’nin bu alandaki gelişimine katkıda bulunmayı taahhüt etti.

Shell & Turcas CEO’su Emre Turanlı, imza töreninde yaptığı konuşmada, “Shell olarak, tam 100 yıldır ülkemizin hizmetindeyiz. Çeşitlilik, kapsayıcılık ve eşitlik politikamız doğrultusunda toplumsal dönüşüm ve ilerleme için çalışıyoruz. Engelsiz yaşam ve sporun desteklenmesi de sosyal yatırımlarımızda önemli bir yere sahip. Bu kapsamda, 2017 yılında sektörde ilk Engelsiz Hizmet Alanı’nı uygulamaya aldık. Bugün 850’den fazla istasyonumuzda engelli misafirlerimiz, marketteki alışverişlerinden ödemeye kadar istedikleri hizmeti istasyon çalışanlarından refakat desteği ile veya araçlarından inmeden alabiliyor. Engelsiz Yaşam yaklaşımımızın bir parçası olarak Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ile plastik kapak toplama çalışması yürütüyoruz. Toplanan plastik kapakları, tekerlekli sandalyeye dönüştürüyoruz. Son iki yıldır da deli2go ürünlerimizden elde ettiğimiz gelirin bir kısmını Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne bağışlıyoruz.

Bu yolculukta, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi ile gerçekleştirdiğimiz iş birliğiyle yeni ve önemli bir adım daha atmanın gururunu yaşıyoruz. Birlikte, sporun gücüyle bireysel ve toplumsal dönüşüm için ilklere imza atan Paralimpik sporcularının yanında yer alacağız. Önümüzdeki ilk hedefimiz ise, Paris 2024 Paralimpik Oyunları’nda ülkemizin yeni başarı hikayelerine imza atması ve engelsiz bir yaşamın mümkün olduğunu hep birlikte bir kez daha göstermek.” ifadelerini kullandı.

Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Başkanı Dr. Av. Murat Aksu ise, “21 yıldır, Türkiye’de engelli sporunun çatı kuruluşu olarak, paralimpik hareketin gelişmesine ve yaygınlaşmasına öncülük ediyoruz. Bu kapsamda yürüttüğümüz çalışmaları ileri taşımak üzere Shell ile iş birliğine imza atıyoruz. Güçlü bir marka olan Shell’in desteği hem spor camiamıza hem de sporcularımıza büyük bir motivasyon kaynağı olacak. Shell’in sağlayacağı bu destek, başta 2024 Paris Paralimpik Oyunları olmak üzere sporcularımızın uluslararası alandaki başarılarına zemin hazırlayacak ve yeteneklerini tüm dünyaya sergilemelerine olanak tanıyacak. Bu yolculuk, aynı zamanda sporcularımıza olan inancımızı ve onların başarılarına olan desteğimizi de güçlü bir şekilde yansıtıyor. Cumhuriyetimizin 100. yılında, bu anlamlı dönüm noktasında, imzaladığımız bu iş birliği anlaşması, sadece bir sponsorluk değil, aynı zamanda sporcularımızın ve toplumumuzun hayatına dokunan, onlara umut ve ilham veren bir ortaklıktır.” dedi.

Anlaşma kapsamında Shell, TMPK’ye maddi destek sağlayacak ve sporcuların kamp, antrenman ve yarışma gibi ihtiyaçlarını karşılayacak. Ayrıca, Shell, TMPK’nin düzenleyeceği etkinliklere sponsor olacak ve paralimpik sporları konusunda farkındalık yaratmak için ortak çalışmalar yürütecek.

Shell ve Türkiye Milli Paralimpik Komitesi arasındaki bu iş birliği, Türkiye’de engelli sporlarının gelişmesine ve paralimpik sporcuların uluslararası alandaki başarılarının artmasına önemli katkılar sağlayacak.