GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
Sporcularımız Paris 2024 öncesi son virajda;  Kobe 2024 Dünya Para Atletizm Şampiyonası
| Genel

Sporcularımız Paris 2024 öncesi son virajda;  Kobe 2024 Dünya Para Atletizm Şampiyonası

Heyecan, umut ve azimle dolu kalplerimiz, 2024 Dünya Para Atletizm Şampiyonası’na doğru atıyor. Bu büyük organizasyonun ev sahipliğini yapacak olan Japonya’nın Kobe şehri Türkiye’nin gururu olan sporcularımıza ev sahipliği yapıyor

Kobe’de yeni bir başarı hikayesi yazmak için hazırız. İşte, 2024 Dünya Para Atletizm Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek kahramanlarımız:

Zeynep ACET: 100 ve 400 metre yarışlarında T53 sınıfında mücadele edecek Zeynep, pistte fırtınalar estirecek güce sahip.  

Oguz AKBULUT: 400 metre T12 sınıfında yarışacak Oguz, hedeflediği başarıya ulaşmak için gece gündüz çalışıyor. 

Mikail AL: 1500 ve 5000 metre yarışlarında T13 sınıfında mücadele edecek Mikail, yüksek hedefler koymuş bir sporcu.

Fatma Damla ALTIN: Uzun atlama yarışmasında T20 sınıfında mücadele edecek Fatma Damla, uzaklara sıçrayarak tüm dikkatleri üzerine çekecek.

Muhammet ATICI: Gülle atma yarışmasında F20 sınıfında yarışacak Muhammet, bu branşta ülkemizin gururu.

Esra BAYRAK: Uzun atlama yarışmasında T20 sınıfında mücadele edecek Esra, güçlü bir rakip.

Merve Nur CAGIRAN: 1500 metre yarışmasında T11 sınıfında yarışacak Merve Nur, kısa sürede büyük başarılara imza atan bir sporcu.

Rabia CIRIT: Gülle atma yarışmasında F40 sınıfında yarışacak Rabia, azmiyle herkese ilham veren bir sporcu. 

Serap DEMIRKAPU: Gülle atma ve cirit atma yarışmalarında F12 sınıfında yarışacak Serap, çalışkanlığı ve azmiyle ön plana çıkan bir sporcu.

Hamide DOGANGUN: 100, 400 ve 800 metre yarışlarında T53 sınıfında mücadele edecek Hamide, yüksek motivasyonu ve azmiyle pistte göz dolduran bir sporcu. 

Muhsin KAEDI: Gülle atma ve cirit atma yarışmalarında F34 sınıfında mücadele edecek Muhsin, hedeflediği başarıya ulaşmak için sıkı çalışıyor. 

Muhammet KHALVANDI: Cirit atma yarışmasında F57 sınıfında mücadele edecek Muhammet, yüksek hedefler koymuş bir sporcu. 

Aysel ONDER: 400 metre yarışmasında T20 sınıfında yarışacak Aysel, çalışkanlığı ve azmiyle herkese ilham veren bir sporcu. 

Reyhan TASDELEN: 400 metre yarışmasında T20 sınıfında ve uzun atlama yarışmasında T20 sınıfında yarışacak Reyhan, en genç sporcularımızdan biri. 

Busra Nur TIRIKLI: Disk atma yarışmasında F11 sınıfında yarışacak Busra Nur, yetenekli ve çalışkan bir sporcu.

Serkan YILDIRIM: 100 ve 400 metre yarışlarında T12 sınıfında yarışacak Serkan, hedeflediği başarıya ulaşmak için gece gündüz çalışıyor.

Bu kafile, yıllarca süren özverili çalışmaların, gece gündüz dökülen terin ve asla pes etmeyen azmin sonucu ortaya çıktı. 

Her bir sporcumuz, engelleri aşma azmiyle, milli gururu ve şerefi taşıyor. Kobe’de, bu azimle, mücadeleyle ve heyecanla, bayrağımızı göndere çekmek, İstiklal Marşı’mızı tüm dünyaya duyurmak için savaşacaklar.

Müsabakalarda, sporcularımıza, antrenörlerimize, teknik ekibimize ve federasyonlarımıza başarılar dileriz yazıp paylaşalım.

Müsabakaları takip edebileceğiniz resmi site;

https://www.paralympic.org/athletics/kobe-2024/live-results