GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
Türkiye Milli Paralimpik Komitesi ile  Japonya Büyükelçiliği Bir Araya Geldi
| Genel

Türkiye Milli Paralimpik Komitesi ile Japonya Büyükelçiliği Bir Araya Geldi

23 Haziran 2021 tarihinde, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi ve Japonya Büyükelçiliği arasında gerçekleşen toplantının ana konusu Tokyo 2020 Paralimpik Oyunlar dahilinde, Covid-19 önlemleri idi.

Pandemi kurallarına uygun bir şekilde yapılan toplantıya TMPK Genel Sekreteri – İbrahim Gümüşdal, TMPK Dış İlişkiler – İpek Martı, TMPK Sağlık Kurulu Başkanı olan ve aynı zamanda Tokyo 2020 Paralimpik Oyunlarda da Türkiye Takım Doktorluğu görevini yürütecek olan Tunç Alp Kalyon’un yanında Japonya Büyükelçiliği’nden Elçi – Iwasa Takaaki ile birlikte İkinci Katip Bayan SEKIGUCHI Yoko katıldı.

Toplantının başlıca konusu olan Covid-19 pandemisinin sebep olduğu durumların detayları gözden geçirilerek, Tokyo 2020 Paralimpik Oyunlar öncesi Türkiye kafilesi için alınacak önlemler, yaptırılacak testler, bunlarla ilgili gerekli belgeler ve tarihler görüşüldü. Nihai olarak, Tokyo 2020 Paralimpik Oyunlar öncesi hazırlıklarında ve Oyunlar esnasında, TMPK ile Büyükelçiliğin birbirlerine karşılıklı destek verebilmeleri adına iyi niyet çerçevesinde anlaşmaya varıldı.