TMPK’DA ALT KURULLAR YOL HARİTASINI BELİRLEDİ
| Genel

TMPK’DA ALT KURULLAR YOL HARİTASINI BELİRLEDİ

Türkiye Milli Paralimpik Komitesi (TMPK), Başkan Dr. Av. Murat Aksu başkanlığında, yeni alt kurulları oluşturacak Alt Kurul Başkanlarının katılımıyla ilk toplantısını yaptı.

TMPK’nın Mecidiyeköy’deki merkez ofisinde gerçekleştirilen toplantıya; Başkan Vekili ve aynı zamanda Pazarlama ve Sponsorluk Kurulu Başkanı İbrahim Halil Korkmaz, Sağlık Kurulu Başkanı Prof. Dr. Tunç Alp Kalyon, Hukuk Kurulu Başkanı Av. Ümit Deniz Kurt, Eğitim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Fatma Ayanoğlu, Spor Kurulu Başkanı Niyazi Alp Dirim, İletişim Kurulu Başkanı Hamit Turhan, Spor Psikolojisi ve Rehabilitasyon Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kamil Yazıcıoğlu Genel Sekreter İbrahim Gümüşdal ve Yönetim Kurulu Üyesi Berrin Altınöz katıldı.

Toplantıda Başkan Dr. Av. Murat Aksu katılımcılara önümüzdeki dönem çalışmaları ile alt kurulların projelerine çok önem verdiğini belirterek, kurulların diğer üyelerinin belirlenmesi, deprem felaketi sonrası hem bölgede yaşayan Paralimpik sporcular hem de yeni engellilere verilecek destek, 2024 Paris Paralimpik Oyunları’na yönelik çalışmalar ve ‘Paralimpik Hareket’in toplumda bilinirliğinin artırılması için yapılacak tanıtım, organizasyon gibi etkinlikleri de değerlendirdi.