TOKYO 2020 PARALİMPİK OYUNLARI YARIŞ TAKVİMİ BELİRLENDİ
| Genel

TOKYO 2020 PARALİMPİK OYUNLARI YARIŞ TAKVİMİ BELİRLENDİ

Tokyo 2020 Organizasyon Komitesi, oyunların 2021’e ertelenmesinin ardından Paralimpik yarışma programını açıkladı.

21 mekanda 22 spor dalında 539 etkinliğin yer aldığı Paralimpik Oyunlar, 24 Ağustos – 5 Eylül 2021 tarihleri ​​arasında Japonya’nın başkentinde gerçekleşecek.

İlk madalyalar 25 Ağustos’ta, Shizuoka vilayetindeki Izu Velodrome’da gerçekleşecek olan bayanlar 3,000 metre koşusu takip süresi deneme C1-3 yarışmasında verilecek.

Aynı gün 16 yüzme, 4 tekerlekli sandalye eskrim ve 4 atletizm yarışları olmak üzere toplam 24 yarışmada madalya belirlenecek.

Paralimpik hayranları, atletizm ve yüzme etkinlikleri gibi geleneksel favorileri oyunlar boyunca keyifle izleyebilecekler; Bu etkinlikler 2 gün hariç her gün izlenebilecek. Bireysel oyunlarda öne çıkan atletizm branşında 167 madalya dağıtılacak.

Uluslararası Paralimpik Komitesi (IPC) Başkanı Andrew Parsons: “Yarışma programının duyurulması her zaman tüm Paralimpik Oyunlar için önemli bir kilometre taşıdır.

“Bir yıldan daha az bir süre kala, Para sporcuları artık ne zaman yarışacaklarını görebiliyor ve izleyiciler, bizzat katılmak veya televizyonda izlemek istedikleri etkinlikleri planlamaya başlayabiliyor.”

Toplam 300 yarıştan 109’unda madalya müsabakaları yer alacak. Genel olarak, etkinlikler, olabildiğince çok insanın izleyebilmesi için güzel saatlerde planlandı. 22 spor dalının 18’indeki en son seansların yerel zamana göre akşam 10’da veya daha önce bitirilmesi planlanıyor.

Detaylı müsabaka takvimine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.