GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
TSYD’DE PARALİMPİK RÜZGÂRI
| Genel

TSYD’DE PARALİMPİK RÜZGÂRI

Türkiye Milli Paralimpik Komitesi (TMPK) alt kurullarından İletişim Kurulu ile Tanıtım ve Sponsorluk Alt Kurulu ilk toplantılarını Türkiye Spor Yazarları Derneği’nde gerçekleştirdi. TMPK Başkanı Dr. Av. Murat Aksu, Başkanvekili İbrahim Halil Korkmaz ve Genel Sekreter İbrahim Gümüşdal’ın da katıldığı toplantıya her iki kuruldan 15 üye katıldı.

TMPK Başkanı Dr. Av. Murat Aksu, geçtiğimiz yılın Kasım ayında hayatını kaybeden eski Başkan Yavuz Kocaömer’den devraldıkları bayrağı daha üst seviyelere taşımak için kolları sıvadıklarını belirterek, “Engellilik olgusunun ve Paralimpik kavramının toplum tarafından tam olarak kavranması için TMPK’ne çok büyük görevler düşüyor. Ancak 9 kişilik yönetim kurulunun bunun için yeterli olmayacağı da açık. Bu nedenle bünyemizde, birbirinden değerli spor insanlarından, akademisyenlerden, kanaat önderlerinden, medya mensuplarından oluşan alt kurullar oluşturduk. Amacımız alt kurullar vasıtasıyla görev paylaşımı yapmak, bu değerli arkadaşlarımızın bilgi birikimlerinden, tecrübelerinden, enerjilerinden faydalanmak; dolayısıyla yönetim kurulumuzun da daha majör işlerle meşgul olmasını sağlamak. Bugün burada İletişim Alt Kurulu ile Pazarlama ve Sponsorluk Alt Kurulu’nun ilk toplantısını gerçekleştirdik. Önümüzdeki Eylül ayında İstanbul’un Uluslararası Paralimpik Komitesi’nin (IPC) Genel Kurulu’na ev sahipliği yapması için başvuruda bulunmuştuk, ancak deprem nedeniyle IPC bizi şimdilik uygun görmedi. Bunun yerine kendi içimizde bir mini kongre mahiyetinde çalıştay yapmayı planlıyoruz. Bu toplantının, bu çalıştayın ilk adımı olduğunu düşünüyorum. Kurul üyesi arkadaşlarımızın değerli fikirleri ve bize sundukları projeler bizim için yol gösterici olacaktır,” dedi.

Son derece verimli geçen toplantıda katılımcılar, Paralimpik kavramının toplum nezdinde bilinirliğinin artırılması için neler yapılacağı konusunda çeşitli projeler üzerinde durdular ve yapılacak bir çalıştayın son derece faydalı olacağını vurguladılar.