TÜRKİYE MİLLİ PARALİMPİK KOMİTESİ VE FEDERASYONLAR BİR ARAYA GELDİ
| Genel

TÜRKİYE MİLLİ PARALİMPİK KOMİTESİ VE FEDERASYONLAR BİR ARAYA GELDİ

Türkiye Milli Paralimpik Komitesi ve ilgili Federasyonların yetkililerinin bir araya geldiği toplantı, 6 Nisan 2023 tarihinde saat 14:00-16:00 arasında, TMPK İstanbul ofisinde gerçekleşti.

Toplantıya, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Başkanı Dr. Av. Murat Aksu, TMPK Genel Sekreteri İbrahim Gümüşdal, TMPK Yönetim Kurulu Üyesi ve Hukuk Alt Kurulu Başkanı Ümit Deniz Kurt, Görme Engelliler Spor Federasyonu’ndan Başkan Ayhan Yıldırım ile Ali Suat Ekinci, Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Genel Sekreteri Mehmet Berk İnan, Özel Sporcular Spor Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Can Dağaşan ile Başkan Danışmanı Bünyamin Kurt, Atıcılık Federasyonu Asbaşkanı ve Teknik Kurul Başkanı Kadri Akgün, Eskrim Federasyonu Başkanı Prof.Dr.Murat Atalı, Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü ve Para Halter Teknik Kurulu Başkanı Ergün Batmaz, Okçuluk Yönetim Kurulu Üyesi Metin Gazoz ile Triatlon Federasyonunu temsilen antrenör Mert Onaran katıldılar.

Toplantı, TMPK Başkanı Dr.Av. Murat Aksu’nun açılış konuşmasıyla başladı. Başkan Dr.Av. Murat Aksu, TMPK’nin organize ettiği toplantıya katılımlarından dolayı tüm federasyon yetkililerine teşekkür etti.

TMPK Genel Sekreteri İbrahim Gümüşdal ise, Engelli Federasyonlarından ayrılan branşların yönetsel devirlerinde yaşananlar, Paris 2024 Paralimpik Oyunları hazırlıklarıyla Oyunlar sürecinde dikkat edilecek konular ve sınıflandırma konularıyla ilgili toplantıya katılan federasyon yetkililerini bilgilendirerek kendi taleplerini, yaşadıkları sorunları da aktarmalarını rica etti.

Sunum sonrası Federasyon yetkilileri kendilerini tanıtarak görüşülen konularla ilgili fikirlerini sundular ve Paris 2024 Paralimpik Oyunlarına doğru gidilen yolda, böyle bir toplantı gerçekleştirdikleri için TMPK Başkanına ve Genel Sekreterine teşekkürlerini ilettiler.

Federasyon yetkililerinin konuşmalarından sonra ise YK üyesi ve Hukuk Alt Kurul Başkanı Ümit Deniz Kurt, yönetsel devirden sonra tüzük gereği Türkiye Milli Paralimpik Komitesi’ne üyelik mevzuatı ile ilgili bilgileri aktardı.

Federasyon yetkililerinin konuşmalarından sonra TMPK Başkanı Dr.Av. Murat Aksu ve Genel Sekreter İbrahim Gümüşdal’ın konuşmalarıyla toplantı sona erdi.