GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
TÜRKİYE, PARA MASA TENİSİ DÜNYA ŞAMPİYONASI’NDAN 10 MADALYA İLE DÖNÜYOR
| Genel

TÜRKİYE, PARA MASA TENİSİ DÜNYA ŞAMPİYONASI’NDAN 10 MADALYA İLE DÖNÜYOR

İspanya, Granada’da 12 Kasım’da sona eren, Para Masa Tenisi Dünya Şampiyonası’nın 6.gününde Kübra Korkut Altın , Ali Öztürk Gümüş, Merve Cansu Demir, Neslihan Kavas ve Nesim Turan ise bronz madalya kazandı. Organizasyona 51 ülkeden 326 oyuncu katıldı.

Altın:

Kadınlarda İlk Dünya Şampiyonu Kübra Korkut!

Tek Kadınlar Sınıf 7 finalinde Hollandalı Kelly Van Zon’u 3-1 ile geçen Kübra Korkut Türkiye tarihinde bir ilki başardı. Korkut’un kazandığı altın madalya aynı zamanda bir Türk kadın sporcunun Para Masa Tenisi Dünya Şampiyonaları’ndaki ilk altın madalyası oldu.

Gümüş:

Tek Erkekler Sınıf 5 finalinde Ali Öztürk, Alman Valentin Baus ile karşılaştı. Mücadeleden 3-1 yenik ayrılan Öztürk dünya ikincisi oldu.

Bronz:

Tek Kadınlar Sınıf 9 kategorisinde Neslihan Kavas, Li Na Lei ile karşılaştı mücadeleden 3-0 mağlup ayrılan Kavas bronz madalya kazandı.

Tek Erkekler Sınıf 4 kategorisinde Nesim Turan, Fransız Maxime Thomas ile karşılaştı. Müsabakadan 3-0 mağlup ayrılan temsilcimiz bronz madalyanın sahibi oldu.

Tek Kadınlar Sınıf 10 kategorisinde Merve Cansu Demir, Polonyalı Natalia Partika ile karşılaştı. Mücadeleden 3-0 yenik ayrılan Demir bronz madalya kazandı.

Şampiyonanın 5.gününde Abdullah Öztürk-Nesim Turan, Merve Cansu Demir- Neslihan Kavas ve Abdullah Öztürk- Nergiz Altıntaş takımlarımız 3 bronz madalya kazanmıştı.

İrem Oluk’un geçtiğimiz gün kazandığı bronz madalya ile birlikte Türkiye Bedensel Engelliler Para Masa Tenisi sporcuları 1 altın 1 gümüş 7 bronz toplamda 9 madalya kazanarak Dünya Şampiyonasını noktaladı.

ÖZEL SPORCULAR’DAN İLK BRONZ MADALYA

Özel Sporcularımız Ebru Acer ve Sümeyra Türk takım halinde Dünya 3’üncüsü olarak ülkemize Özel Sporcular tarihinde ilk kez bronz madalya kazandırdı.