GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
ULSAN 2021 PARA DANS DÜNYA ŞAMPİYONASI İPTAL EDİLDİ
| Bildirimler

ULSAN 2021 PARA DANS DÜNYA ŞAMPİYONASI İPTAL EDİLDİ

Dünya Para Dans Sporları (WPDS) ve Kore Engelliler için Dans Sporları Federasyonu (KDSFD), Kasım ayında Güney Kore’nin Ulsan kentinde düzenlenecek olan 2021 Para Dans Dünya Şampiyonası’nın iptal edildiğini duyurmaktan üzüntü duyduğunu belirtti.

Duyuru, 20 Ekim Çarşamba günü World Para Dance Sport ve Ulsan 2021 Yerel Organizasyon Komitesi (LOC) tarafından yapıldı. Karar, COVID-19 salgını nedeniyle Asya ülkesinde uygulanan en son kısıtlamaları takip ediyor.

Ulsan, 2021 Dünya Şampiyonası’nın ev sahibi şehri olarak Mayıs 2021’de açıklandı. Etkinlikte yaklaşık 30 ülkeden 200’den fazla sporcu yarışacaktı.

Organizatörler, seyahat ve konaklama düzenlemelerini yapmış olan veya iptal ücretlerinden dolayı zarara uğrayan takımlara tazminat ödeyecektir. Takımların doğrudan e-posta yoluyla KDSFD ile iletişime geçmeleri rica olunur: koreaparadancesport@gmail.com

KDSFD, Dünya Şampiyonalarını iptal etme ihtiyacından derin üzüntü duymaktadır. KDSFD Başkanı Chae-Ok Yoo şunları söyledi: “Dünya şampiyonalarını iptal etme ihtiyacından derin üzüntü duyuyoruz ve KDSFD olarak bu kararın sporcular ve bir bütün olarak Para Dans topluluğu üzerindeki etkisini anlıyoruz. Yarışmayı iptal etmenin aynı zamanda WPDS’nin Para sporcularına, antrenörlere, yetkililere ve sınıflandırıcılara daha fazla fırsat sağlama yeteneğini de etkilediğini biliyoruz. Bu düşünceyle KDSF, Para dans sporunun genel gelişimine katkıda bulunmak için WPDS’ye bağış yapacak.”

Uluslararası Paralimpik Komitesi Dünya Para Sporları Genel Müdürü Christian Holtz şunları söyledi: “Bu, Para dans sporu için üzücü bir gün. Son Dünya Şampiyonalarından bu yana iki yıl geçti ve sporcuların ve tüm Para dans topluluğunun bu sporun önde gelen yarışmasında yarışmak için heyecanlı olduklarını biliyorum. Doğal olarak hayal kırıklığına uğradık ama pandemi nedeniyle iptal etme gereğini anlıyoruz. Spor adına, KDSFD’ye sporu daha da geliştirme konusundaki kararlılığı için teşekkür etmek istiyorum.”

Dünya Şampiyonalarının iptali nedeniyle, yarışma sırasında Ulsan’da yapılacak olan yeni Dünya Para Dans Sporları Sporcu Temsilcisi seçimi online olarak yapılacaktır. Seçimle ilgili daha fazla bilgi önümüzdeki haftalarda açıklanacak.