GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
ULUSLARARASI GOALBALL ANKARA KUPASI’NDA ŞAMPİYONLUK VE İKİNCİLİK
| Genel

ULUSLARARASI GOALBALL ANKARA KUPASI’NDA ŞAMPİYONLUK VE İKİNCİLİK

15-19 Temmuz 2022 tarihleri arasında 6 Ülke ve 4 Kıta’dan takımların katıldığı Ankara’da gerçekleştirilen Uluslararası Ankara Kupası bugün sona erdi.

Çift devreli lig usulüne göre oynanan müsabakalar sonrası 1. ve 2. sırayı alan erkek ve kadın takımları finalde Brezilya ile karşı karşıya geldi. 

Grubu lider olarak bitiren Millilerimiz ikinci olarak bitiren Brezilya ile hem kadın hem erkek takımlarıyla finalde karşılaştı.

Kadınlarda Türkiye ve Erkeklerde Brezilya Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları’nda Şampiyon takımlar olmaları turnuvanın kalitesini ispatlar şeklindeydi.

Kadınlar 3. lük maçında Mısır’ı 10-0 la geçen Japonya 3. oldu. Erkeklerde de 3.lük maçında Irak’la karşılaşan Japonya 13-9 galip ayrılarak 3. oldu.

Kadınlar finalinde ise sürpriz bir skor meydana geldi. Turnuva boyunca mağlubiyet almayan Millilerimiz finalde Brezilya’ya 10-2 yenildi ve 2. bitirdi. Brezilya kadın takımı Ankara Cup Şampiyonu oldu.

Erkekler finalinde ise Millilerimiz baştan sona heyecan içinde geçen ve mükemmel bir mücadele içerisinde geçen müsabakada 5-2’lik galibiyetle ayrılarak Ankara Kupasında ilk kez şampiyon oldu.