GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
TOKYO GÜNLÜKLERİ / 28 AĞUSTOS 2021 / 4. GÜN
| Tokyo 2020

TOKYO GÜNLÜKLERİ / 28 AĞUSTOS 2021 / 4. GÜN

Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları’nda bugün, sporcularımız Masa Tenisi, Judo, Okçuluk, Halter, TS Eskrim, TS Basketbol, Goalball ve TS Tenis branşlarında mücadele etti.

Masa Tenisi’nde Ali Öztürk, Kübra Korkut ve Nesim Turan bronz madalya kazandı.

Judo’da Zeynep Çelik ülkemize 6. bronz madalyayı getirdi.

Para Masa Tenisi

Erkekler tek yarı final maçlarında;

Abdullah Öztürk, klas 4’te Fransız Maxime Thomas ile çıktığı yarı final mücadelesinden 3-1 galip ayrılarak finale yükseldi.

Ali Öztürk, klas 5’te Çin’li rakibi Ningning Cao ile yarı final mücadelesini 3-1 kaybetti ve bronz madalyanın sahibi oldu.
Kübra Korkut, klas 7 yarı final müsabakasında Hollanda’lı rakibi Kelly Van Zon’a 3-1 mağlup oldu ve bronz madalyanın sahibi oldu.

Nesim Turan, klas 4 yarı final mücadelesinde Koreli rakibi Young Gun Kim’e 3-1 mağlup olarak bronz madalyanın sahibi oldu.
Merve Cansu Demir, klas 10 çeyrek final maçında Tayvan’lı rakibi Shiau Wen Tien karşısında 3-1 mağlup olarak yarı final şansını kaybetti.

Para Judo

57 kg. B1 klas Çeyrek finalinde Rusya Paralimpik Komitesi’nden Natalia Ovchininikova ile karşılaşan Zeynep Çelik ippon ile galibiyet kazandı ve yarı finale yükseldi.

Yarı finalde Azeri Sevda Valiyeva’ya ippon ile mağlup oldu ve bronz madalya maçına çıkma şansı elde etti.

Bronz madalya maçında Japon Junko Hirose’yi ippon ile yenerek bronz madalyanın sahibi oldu.

Para Okçuluk

Makaralı Yay W2 klas elemelerde mücadele eden sporcularımızdan Bülent Korkmaz Fransız Danie Lelou’yu 141-137 mağlup ederek bir üst tura yükseldi. Aynı kategoride yarışan Murat Turan, Ukrayna’lı rakibi Serhiy Atamanenko’yu 139-139 biten maçta Shoot-off ile mağlup ederek bir üst tura yükseldi.

Fatma Danabaş ve Nihat Türkmenoğlu W1 Karışık Takımı’mız çeyrek finalde Kore’den Ok Geum Kim ve Dong Sub Koo ile karşılaştı ve mücadeleden 133-114 mağlup olarak elendiler.

Para Halter

61 kg’de mücadele eden sporcumuz Yasemin Ceylan Baydar Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları final yarışlarında 112, 112 ve 120 kg kaldırmak istedi ancak başaramadı. Sporcumuz böylelikle müsabakalarını tamamladı.

Tekerlekli Sandalye Eskrim

Bu branştaki tek temsilcimiz Hakan Akkaya A klas’ta çıktığı havuz maçlarında 3 mağlubiyet ve 1 galibiyet alarak müsabakalarını tamamladı.

Tekerlekli Sandalye Basketbol

3. maçında İspanya karşısına çıkan TS Basketbol milli takımımız maçtan 79-61 mağlup ayrıldı.

Goalball

Goalball’de bugün erkek ve kadın milli takımlarımızın oynadığı maçlarda;

Kadın Goalball milli takımımız Brezilya ile karşılaştı ve sahadan 8-4 galibiyetle ayrıldı.

İlk galibiyetini bugün alan erkek Goalball takımımız Çin ile karşılaştı ve sahadan 6-3 galibiyetle ayrıldı.

Tekerlekli Sandalye Tenis

Bu branştaki tek sporcumuz Büşra Ün kadınlar tek 1. raund müsabakasında Büyük Britanya’lı sporcu Lucy Shuker ile eşleşti. Maçtan 2-0 mağlubiyetle ayrılan Büşra Ün bir üst tura yükselemeden elendi.