GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
| Milliyet

106 BASKETBOL SANDALYESİ

Geçtiğimiz hafta cuma günüAnkara’da,Ankara ÜniversitesiCebeciSpor Salonu’nda,TürkiyeEngelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV) ile Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu birlikteetkinlikdüzenleyerek, TESYEV’in,tekerlekli sandalyebasketbolkulüplerinehediyeettiği 106 adet basketbol sandalyesini dağıttı.

Toplam 47 kulübe verilen sandalyeleri almak üzere kulüplerimizin başkan veya genel sekreterleri de orada idi. Birlikte güzel bir gün geçirdik. Ancak o gün yoğun işleri dolayısıyla Sayın Gençlik ve Spor Bakanı, Sayın Gençlik ve Spor Bakan Müsteşarı ve Sayın Müsteşar Yardımcısı ile Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan bu etkinliğe katılamadılar. Gerçi zamanı müsait olsaydı ve Sayın Gençlik ve Spor Bakanı oraya gelebilseydi, yukarıda isimlerini saydığımız diğer yetkililer hazırol vaziyetinde kapıda beklerlerdi. Türkiye’de bürokratların olaylara yaklaşımı maalesef böyledir.

2011senesindeKarabükÜniversitesi’nde birkonferansverirken, SayınMehmet Ali Şahin o gün rahatsızlanarak gelemediği için üniversitenin rektörü ve Karabük Valisi de 5‘er dakika konuşma yaparak, bizi dinlemeden salondan ayrılmışlardı.

Ülkemizde insanların birbirine saygısı, yapılan işlerin değerlendirme kapasitesi böyle olduğu sürece, sporda dahil, birçok konuda ilerlememiz çok zor.

Ankara Üniversitesi’nde yapılan toplantıya Spor Genel Müdür Yardımcısı Tamer Taşpınar (tören bittikten sonra) ve İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Salman Malkoç‘ un dışında gelen olmadı. Bir de TESYEV’ in,Emniyet Genel Müdürlüğüile imzaladığı son protokol çerçevesinde, insan dostu Emniyet Genel Müdürlüğü Sosyal İşler Daire Başkanı Hüseyin Alsancak`ı unutmamak gerekir.

Biz bunları böyle yazarız. Bir kısıminsanlarkızar, bir kısım insanlar sevinir. Ama yine konu hep aynı noktaya gelir. Hangi bakanlıktaolursaolsun, hangi görevde olursa olsun, o sandalyeler hiç kimsenin sırtına yapışmıyor. Bir gün görevleri bittiğinde, bir selama bile muhtaç olan çok bürokrat ve bakan tanıdık.