TMPK İLE P&G TÜRKİYE ARASINDA DEV İŞ BİRLİĞİ
| Posta

TMPK İLE P&G TÜRKİYE ARASINDA DEV İŞ BİRLİĞİ

Türkiye Milli Paralimpik Komitesi’ne (TMPK) bir sponsor daha… Küresel
çapta olimpik ve paralimpik oyunlarına sponsorluk yaparak adını duyuran P&G Türkiye ile TMPK arasında varılan iş birliği anlaşmasına göre P&G Türkiye ‘Umutla Paris 2024’ yolunda 10 paralimpik milli sporcuya ve annelerine destek olacak. Bu hamle ile P&G Türkiye, 2024 Paris Olimpik ve Paralimpik Oyunları’na giden yolda 46 sporcu ve annesine destek vermiş olacak.

‘OLIMPIK ANNELER’ PROGRAMI ‘YILDIZ ANNELER’E DÖNÜŞÜYOR

P&G Türkiye, dokuz yıldır devam eden ‘Olimpik Anneler’ programını, paralimpik sporcuları da kapsayacak şekilde ‘Yıldız Anneler’ olarak değiştiriyor. Şirket, bu programla 2024 Paris Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’na hazırlanan 46 sporcuya ve annelerine destek sağlayarak, sporun yaygınlaşmasına ve eşitlik ilkesinin sporda da benimsenmesine katkıda bulunmayı hedefliyor. Bu doğrultuda, P&G Türkiye’nin destekleriyle spor kültürünün gelişmesi, paralimpik ve olimpik branşlara ilginin artması hedefleniyor.

SPORA KATKI

‘Eşit Görüyoruz’ misyonuyla hareket eden P&G Türkiye, ‘Yıldız Anneler’ programı altında sporun eşitliğine

ve kapsayıcılığına katkıda bulunmak adına Türkiye Milli Paralimpik Komitesi (TMPK) ile iş birliği yapıyor. Anlaşma kapsamında, P&G Türkiye golbol, judo, masa tenisi, okçuluk, tekvando ve yüzme branşlarında 10 paralimpik sporcuyu ve annelerini destekleyecek.

TMPK BAŞKANI DR. AV. MURAT AKSU’DAN TEŞEKKÜR

Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Başkanı Dr. Av. Murat Aksu da konuyla ilgili görüşlerini paylaştı. Aksu, “P&G gibi dünyanın dört bir yanında saygı duyulan ve sevilen bir markayla, 2024 Paris Paralimpik Oyunları yolunda el ele vermenin heyecanını yaşıyoruz. P&G’nin desteğiyle, paralimpik camiamız ve kahraman sporcularımız için yeni bir dönem başlıyor” dedi. Başkan Aksu ayrıca, bu iş birliğinin sportif başarıların ötesinde, bir misyonun gerçekleşmesi anlamına geldiğini belirterek, toplumda ‘Paralimpik Hareketin’ benimsenmesine, farkındalığın artırılmasına ve engelli bireylerin hayatlarına dokunmaya odaklandıklarını ifade etti. Aksu, P&G’ye minnettarlığını sunarken,iş birliğinin uzun soluklu bir güç birliğine dönüşmesini umduğunu ifade etti.

TANKUTTURNAOĞLU’DAN AÇIKLAMA

P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, yaptığı açıklamada, “Sporun sağlıklı ve özgüveni yüksek nesiller yetiştirebilmemizde önemli olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle ‘Çocuğuna spor yaptıran her anne ‘Yıldız Annedir’ diyoruz. ‘Eşit Görüyoruz’ yaklaşımımızı sporda da benimsiyor,

bunu sadece kadın-erkek eşitliği olarak ele almıyor, fiziksel olarak engeli olan sporcuların da desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz” diye konuştu. Turnaoğlu ayrıca, 2024 Paris Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’na yönelik desteklerini, TMPK ile iş birliği yaparak genişlettiklerini belirtti ve sporun birleştirici gücüne inandıklarını vurguladı.

FARKLI BRANŞLARDA 10 PARALIMPIK SPORCUYA DESTEK

P&G Türkiye’nin destek vereceği paralimpik sporcuları belirlenirken branş çeşitliliği ve cinsiyet dengesine önem verdiğini belirten Tankut Turnaoğlu, “2024 Paris Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları kapsamında gerçekleştirilecek olan Paralimpik Oyunları’na katılma hakkı kazanan

10 sporcumuza ve annesine destek veriyoruz” dedi.
TMPK ve P&G Türkiye arasında varılan anlaşmaya göre; Sevilay Öztürk, Koral Berkin Kutlu, Abdullah Öztürk, Kübra Korkut, Öznur Cüre, Bahattin Hekimoğlu, Mahmut Bozteke, Recep Çiftçi, Sevda Altunoluk ve Sevtap Altunoluk destek alacak para sporcular.

P&G HAKKINDA

Dünya genelinde 70’ten fazla ülkede faaliyet gösteren P&G, Alo, Ariel, Braun, Fairy, Febreze, Fixodent, Gillette, Head & Shoulders, Herbal Essences, İpana, Jolly, Old Spice, Oral-B, Orkid, Orkid Discreet, Pantene, Prima, Tampax, Gillette Venus ve Vicks gibi güvenilir, kaliteli ve lider markalardan oluşan geniş ürün yelpazesiyle tüketicilere hizmet vermektedir.