AÇIK MEKTUP

Yavuz Kocaömer Fanatik

Sayın Kemal Mutlu

T.C. Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü

ANKARA

Sayın Mutlu,

Bir aydır telefonlarımıza çıkmadığınız için, bir çok defa aramamıza rağmen bizi aramamanız karşısında size ulaşabilmek için bu yolu seçtik.

Engelliler sporunu ilgilendiren iki konuda daha önce bu sütunlarda ikişer defa yazdık ve size engelliler spor camiasının cevabını merakla beklediği şu soruları sorduk:

1-Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımı’nı ve Sağırlar Milli Futbol Takımı’nı Ocak ayında Konya’da eksi 20 derecede kamp yapmaya gönderen federasyonun genel sekreteri hakkında bir işlem yaptınız mı? Avrupa’nın soğuk ülkelerinden futbol takımları Antalya’ya gelirken, hatta Kombassan Konyaspor ve Konya Endüstrispor’un aynı dönemde Kemer ve Antalya’ya kamp yapmak üzere gittiği bir zamanda , bu engelli sporcularımızı buzla ve karla kaplı sahalarda kamp yapmaya zorlayan zihniyetin amacı nedir?

2-Temmuz ayında İspanya’da yapılacağı söylenen Sağır Dilsizler Dünya Futbol Şampiyonası’na hazırlık kampı olduğu belirtilen bu kamp ne işe yaramıştır? BÖYLE BİR DÜNYA ŞAMPİYONASI ORGANİZE EDİLMEMİŞTİR. Federasyon bunu programına alırken hangi gerekçelere dayanmıştır? Bu tip yanlışların yapılmaması ve engelli sporculara ızdırap çektirilmemesi için bu konularda Genel Müdürlüğünüz’ün ne gibi girişimleri olmuştur?

İşte bu sorulara sizden bir cevap alamadık. Oysa, engelliler camiası bizi sıkıştırmaya devam ediyor. Makul bir süreç içinde yine cevap alamadığımız taktirde, TESYEV Sivil Toplum Örgütü aracılığı ile;

a)Sayın Başbakanımıza,

b)Sayın Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımıza,

ve nihayet

c)Sayın Cumhurbaşkanımıza,

sizlerden bu sorulara cevap alınması için bize yardımcı olmaları konusunu arz edeceğiz.

Saygılarımla.

Yavuz Kocaömer