GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
| Milliyet

AHMET CÖMERT SPOR SALONU’NA DAVET

Yavuz Kocaömer     Milliyet

Türkiye Bedensel Engelliler Masa Tenisi Şampiyonası 21 Mayıs Cuma günü İstanbul Ataköyde Ahmet Cömert Spor Salonu\nda başladı.
Türkiye\nin her tarafından yaklaşık 120 sporcunun katıldığı şampiyonanın finalleri 23 Mayıs Pazar günü 09.00 – 12.00 ve 13.00 – 14.00 saatleri arasında yapılacak.
Ülkemizde Paralimpik spor branşlarının artmasına yönelik çalışmalar çerçevesinde, iki yıldır devam eden çalışmalar da meyvelerini vermeye başladı. TESYEV ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu\nun işbirliği ile daha henüz emekleme safhasında olan bu spor dalında, geçen yıl katıldığımız Avrupa Ferdi Şampiyonası\nda Eskişehirli kızımız Neslihan Kavasın üçüncülüğü diğer engelli sporculara da örnek oluyor.
Turnuvanın ana sponsoru ise Gillette. Bu tip spor branşlarına sponsorlar ne kadar çok ilgi gösterirse, ilerleme de eminiz o kadar hızlı olacaktır. Ayrıca Eskişehirli kızımız Neslihan Kavas Eylül ayında Atinada yapılacak Paralimpiklere de katılmaya hak kazandı.
Bedensel Engelliler Masa Tenisi\ne en büyük destek de engelsiz eski masa tenisçilerinden geliyor. Hep yazıp, söylediğimiz gibi eski basketçi, eskrimci, halterci, tenisçilerimiz, engelliler sporuna ne kadar destek olurlarsa, hem kendileri engelli sporcularla beraber olmanın keyfini yaşarlar, hem de engelliler sporunda bu branşlar süratle gelişir.
Bugün müsabakalar saat 09.00da başlayıp saat 18.00e kadar devam edecek. Yarın (Pazar günü) değişik bir spor dalında heyecanlı müsabakalar izlemek istiyorsanız ve vaktiniz de varsa, Ataköy Olimpiyatevi\nin yanındaki Ahmet Cömert Spor Salonu\nda saat 09.00da başlayacak final müsabakalarında ve saat 14.00 e yapılacak Ödül Töreni\nde buluşmak dileğiyle.\r\n

YAZARIMIZ
YAVUZ KOCAÖMER`İN
TÜM YAZILARI:

TESYEV’DE NELER OLDU (II) POSTA27/2/2017ELİF (!) ABEYLEGESSE   MİLLİYET27/2/2017AHMET CÖMERT SPOR SALONU\NA DAVET   MİLLİYET27/2/2017ALTI NOKTA KÖRLER DERNEĞİ   POSTA27/2/2017KİM YALANCI? MİLLİYET27/2/2017EN BÜYÜK FUTBOL BAŞKA BÜYÜK YOK   MİLLİYET27/2/2017UNUTKANLIK MİLLİYET27/2/2017<<<8384858687888990>>>

Türkiye Bedensel Engelliler Masa Tenisi Şampiyonası 21 Mayıs Cuma günü İstanbul Ataköyde Ahmet Cömert Spor Salonu`nda başladı.Türkiye`nin her tarafından yaklaşık 120 sporcunun katıldığı şampiyonanın finalleri 23 Mayıs Pazar günü 09.00 – 12.00 ve 13.00 – 14.00 saatleri arasında yapılacak.Ülkemizde Paralimpik spor branşlarının artmasına yönelik çalışmalar çerçevesinde, iki yıldır devam eden çalışmalar da meyvelerini vermeye başladı. TESYEV ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu`nun işbirliği ile daha henüz emekleme safhasında olan bu spor dalında, geçen yıl katıldığımız Avrupa Ferdi Şampiyonası`nda Eskişehirli kızımız Neslihan Kavasın üçüncülüğü diğer engelli sporculara da örnek oluyor.Turnuvanın ana sponsoru ise Gillette. Bu tip spor branşlarına sponsorlar ne kadar çok ilgi gösterirse, ilerleme de eminiz o kadar hızlı olacaktır. Ayrıca Eskişehirli kızımız Neslihan Kavas Eylül ayında Atina`da yapılacak Paralimpiklere de katılmaya hak kazandı.Bedensel Engelliler Masa Tenisi`ne en büyük destek de engelsiz eski masa tenisçilerinden geliyor. Hep yazıp, söylediğimiz gibi eski basketçi, eskrimci, halterci, tenisçilerimiz, engelliler sporuna ne kadar destek olurlarsa, hem kendileri engelli sporcularla beraber olmanın keyfini yaşarlar, hem de engelliler sporunda bu branşlar süratle gelişir. Bugün müsabakalar saat 09.00da başlayıp saat 18.00e kadar devam edecek. Yarın (Pazar günü) değişik bir spor dalında heyecanlı müsabakalar izlemek istiyorsanız ve vaktiniz de varsa, Ataköy Olimpiyatevi`nin yanındaki Ahmet Cömert Spor Salonu`nda saat 09.00da başlayacak final müsabakalarında ve saat 14.00 e yapılacak Ödül Töreni`nde buluşmak dileğiyle.