GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
| Milliyet

AHMET NUR ÇEBİ

Beşiktaş Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’na geçtiğimiz günlerde HDI sigorta ana sponsor oldu.

Siyah-beyazlı kulübün başkanı Çebi, imza töreninde şunları söyledi: “Türk sporunun her alanda geliştiği, altyapıya önem veren, olimpiyatlarda ve uluslararası müsabakalarda başarılara imza atan sporcularımızın olduğu bir gelecek için çalışıyoruz. Kulübümüz 117 yıllık şanlı tarihinde sporun farklı alanlarında mücadele eden sporcularımıza sahip çıkmış ve markaların da desteğiyle sadece ülkemizde değil uluslararası müsabakalarda önemli başarılara imza atan sporcularımız bizleri gururlandırmıştır. Beşiktaş JK olarak, her spor dalında sporcu yetiştiren ve Türk sporunu ileriye taşıyan bir kulüp olacağız. Bu misyon, tarihimiz ve değerlerimizin bize yüklediği önemli bir sorumluluktur.”

Bu sözleri için Başkan Ahmet Nur Çebi’ye teşekkür ediyoruz. Ancak Sayın Çebi’nin bu sözlerini bültenlerde okuyunca aklıma ister istemez, kendisinden önceki başkanın bir televizyon programında yaptığı talihsiz açıklamalar aklıma geldi. Siz, sevgili okurlara da hatırlatmak istedim.

Tarih 20 Eylül 2017… TRT 2 Spor’da canlı yayın konuğu o günkü Beşiktaş Başkanı Fikret Orman… Sayın Orman, Beşiktaş’ın mücadele ettiği branşları sayarken şöyle konuştu: “Örneğin; Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımız senede 2,5-3 milyon lira zarar ediyor. Gerçi eksik olmasın Sayın Rahmi Koç destek oluyor ama… Biz bu spora sosyal sorumluluk projesi olarak bakıyoruz.”

Bir Sayın Ahmet Nur Çebi’nin yaptığı açıklamaya bakın bir de diğerine; aradaki farkı net olarak görebilirsiniz. İste sportif anlayış, spor felsefesi ve vizyonları bakımından iki başkan arasındaki fark!

Yüreğinize sağlık Sayın Çebi…

Milliyet 23.02.2020