GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
| Posta

ANKARA LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR VAKFI

Yavuz Kocaömer Posta

Çocuklarımız. Onlar bizim geleceğimiz. Onlara yapacağımız her yatırım bir gün ülkemize geri dönecek. Yarının büyükleri, başbakan, yönetici, öğretmen, doktor, avukat, memur ya da ev kadını olacak. Hangi mesleği seçerlerse seçsinler onlar bizim umudumuz.

LÖSEV’in amaçları

Çocuklarda lösemi hastalığı standart risk grubunda yüzde 91’e varan oranda tedavi edilebilmektedir. Kemoterapi protokollerinde uygulanan ilaçların yanı sıra iyi beslenme, hijyenik koşullar ve psikososyal güçlülük tedavinin başarısını doğrudan etkilemektedir. Maalesef ülkemizin büyük çoğunluğunda olduğu gibi sosyo ekonomik nedenlerle lösemili ailelerimiz için bu koşulları sağlamak neredeyse olanaksızdır. 2002 yılında 450 civarında aile üzerinde yaptığımız sosyal incelemede. Yüzde 75’inin aylık gelirlerinin 200 milyon TL’nin altında olduğu ve yüzde 12’sinin hiçbir sosyal güvenceye sahip olmadığını tespit ettik. Bunlara yönelik kalıcı çözümler üretmeyi hedefleyen ve topluma örnek bir SİVİL TOPLUM KURULUŞU olmayı amaçlayan LÖSEV;

1-700’ü aşkın aileyi şemsiyesi altına alarak onların gerçek güvenceleri olmayı başarmıştır. Ev eşyasından giysiye, ilaçtan oyuncağa kadar pek çok yardım, olanaklar çerçevesinde Anadolu ’un dört bir köşesine kargoyla ulaştırılmaktadır.

2-Şubat 2003 tarihi itibariyle 194 çocuğumuza her ay karşılıksız olarak EĞİTİM VE SAĞLIK BURSU banka hesaplarına yatmaktadır. Aylık yaklaşık 15 milyar lira tutan bu miktar artırılmaya çalışılmaktadır. (Bu yardıma her ay 10 çucuğumuz eklenmektedir.)

3-Ülkemizin yalnız çocuk hematolojik malignansilerine hizmet veren LÖSEV – LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR HASTANESİ’nde 100’ü aşkın yavrumuz modern tıbbın tüm olanakları içerisinde tanı ve tedavi almaktadır. Tetkiklerinden kemoterapilerine, pijamalarından oyuncaklarına kadar her şeyin LÖSEV tarafından sağlandığı bu hastane tamamen ücretsiz hizmet vermektedir.

4-Hastalıklar ve yoğun tedaviler nedeniyle yaşamdan kopan, okula gidemeyen veya yeterli eğitim alamayan onlarca lösemili çocuğumuza vakfımız bünyesinde açtığımız LÖSEV – LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR OKULU’nda ücnetsiz resim, okuma yazma, müzik, kültür sanat, dama, bilgisayar, ingilizce dersleri verilmektedir.

5-LÖSEV bu zor hastalığın yükü altında psikolojik olarak da ezilen ve yıpranan tüm ailelere de çözümler üretmektedir. Grup tedavileri, uğraş atölyeleri ve sosyal aktiviteler ile tüm bireyler yaşama bağlanmaya çalışılmaktadır. LÖSEV bu faaliyetlerini, kendi üretimleri ve hayırsever halkımızın bağışlarıyla sürdürmektedir. Bayramlar, imkanı olan hayırseverlerle, ihtiyacı olan kesimlerin kucaklaştığı zamanlardır. Ve bayramlar özellikle çocuklar içindir. Buz di bu Kurban Bayramı’nda, lösemili çocuklarımız için LÖSEV’e yardım yapılmasını arzu ediyoruz. Vakfımızın tüm faaliyetlerine ve yavrularımızın tedavilerine katkıları bekliyoruz. Büyük sayılarda canlı hayvan alımı ve kesimi yapmıyoruz. Ancak, maddi bağışları ve et yardımını kabul ediyoruz. Israrla isteyen ve vekalet yollayan vatandaşlarımızın kurban kesilmesi isteklerini de yerine getiriyoruz. Bu etleri de ihtiyacı olan ailelere dağıtıyoruz ve Lösemili Çocuklar Hastanesi’nde yatan çocuklarımıza yediriyoruz. Bizim öncelikli sloganımız; “Kuzucuklar ağlamasın, kimse annesiz, kimse yavrusuz kalmasın.”

Çevrenize duyurmak isterseniz hesap numaralarını aşağıda vermek istiyoruz. Bizleri kırmaz yardımcı olursanız gurur duyacağız.

Pediatrik Hematolog

Dr.Üstün Ezer

Yönetim Kurulu Başkanı

Ziraat Bankası GOP Şubesi

Şube Kodu: 0920, Hesap No: 190006 (TL için), 218837 (Euro için), 381362 (USD için)

Vakıflar Bankası GOP Şubesi

Şube Kodu: 0331, Hesap No: 2022222

Türkiye İş Bankası Mithatpaşa Şubesi

Şube Kodu: 4228, Hesap No: 473000

Yapı Kredi Bankası GOP Şubesi

Şube Kodu: 477, Hesap No: 1002666-6

Not: Bağışlar belirli bir miktara ulaşırsa, diğer hastanelerde tedavi gören lösemili çocuklarımızın anne – babalarının sokaklarda yatmalarını önlemek için LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR AİLE YUVASI’nı hemen hayata geçirmek istiyoruz

LÖSEV Ankara Lösemili Çocuklar Vakfı

Reşit Galip Caddesi, İlkadım Sokak, No: 14, GOP / Ankara

Tel: 0312. 447 06 60

Faks: 0312. 44768 33