GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
| Posta

BU HAFTA SÖZ OKURLARIMIZIN…

Sevgili okurlarımız, sizlerden çok sayıda mektup, faks ve e-mail aldık. Bu nedenle bugünkü köşemizi sizlere ayırdık ve “Söz Sizin” diyoruz. İşte sizlerden gelen mesajların bazıları…

‘Herkes duysun’

47 yaşındayım. KPSS puanım 67, ÖMSS puanım 71. Açık Öğretim Fakültesi Adalet Bölümü öğrencisiyim. 27 Nisan’da yapılacak olan engelli memur sınavına ilkokul mezunu engelliler de başvurabilir ve kuraya girebilir. İş bulmak isteyen engelli arkadaşlar İŞ-KUR’a gitsinler. Engelli hakları ile ilgili bilgi almak isteyenler 144 no’lu telefonu arayabilir. Yüksek Öğretim Kurulu YGS’de baraj puanı olan 180’i engelliler için 100’e indirmiştir. Herkesin bilgisine… 

Sadık Akgün Hacıumur Köyü/Edirne Tel: 0530 973 71 88

‘Kitap gönderin’

35 yaşındayım ve 6 yıldan uzun süredir cezaevinde yatmaktayım. Okumayı çok sevmeme rağmen maalesef kitap konusunda imkanlarımız çok kısıtlı. Bu yüzden eğer okuyup da bir kenara attığınız kitaplarınız varsa, lütfen bana gönderin. Bilgi paylaşılınca işe yarar. Musa Güven 3 nolu T Tipi C.İ.K. B-15 Koğuşu Aliağa/ İzmir

‘Sesimi duyun’

5 yıldır cezaevindeyim. 2009’da babamı kaybettim. Bana yardımcı olan bir annem var, o da 75 yaşında. Güzelim ülkemdeki yardımseverlere sesimi duyurmak istiyorum. Maddi ve manevi desteklerinizi bekliyorum. Ayrıca her kesimden mektup yazmalarını rica ediyorum. Mümkün olursa ayakkabı, elbise ve kol saati, kitap gönderirseniz çok mutlu olurum. 

Ramazan Doğan E Tipi Kapalı Cezaevi D.1 – 4.Oda/Burdur

‘Ameliyat olacağım’

Yüzde 80 engelliyim. Tedavim için bir umut doğdu. Yalnız devletin karşıladığından başka 1.500 TL ameliyat parası gerekiyor. Siz yardımseverlerin desteğini bekliyorum. 

Murat Sezsen Tel: 0536 230 72 27 ,

‘Mektup yazar mısınız?’

36 yaşındayım. Hayatta her şeye sahip ama yaşama umudu olmayan biriyim. O yüzden de yaşamak istemediğim bir hayatın hayalini kuramıyorum. Gerçi yalnızlık Allah’a mahsus. Benim gibi dört duvar arasında olan ve dışarıdaki arkadaşların mektuplarını bekliyorum. Karanlık dünyamın aydınlanması için bana yazar mısınız? 

Mustafa Ünlü B Tipi K.C.İ.K. 5. Koğuş Gönen/Balıkesir

‘Maddi manevi destek rica ediyorum’

Başıma gelen talihsiz olaydan dolayı cezaevindeyim. Suçsuzluğumu kanıtlayamadığım için 35 yıl ceza aldım. 2009’dan beri cezaevindeyim. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Ailemde çalışan kimse yok. Evim kira, çocukların küçük ve okula gidiyorlar. Ailemin maddi durumu yok. Bu nedenle ziyaretime bile gelemiyorlar. Allah hiç kimseyi buralara düşürmesin. Bana maddi destek verecek anlayışlı ve vicdanı olan herkese sesleniyorum. Bana maddi konuda destek verecek hayırsever ve vicdan sahibi insanlardan normal posta havalesi olarak yardım ellerini uzatmalarını istiyorum. Ayrıca dertleşmek isterseniz mektup da gönderebilirsiniz. Unutmayın ki Türkiye’ de her özgür insan bir mahkum adayıdır.

 Serdar AŞILIOĞLU Bandırma 2 Nolu T Tipi Kapalı Cezaevi A 10 Koğuşu Bandırma/Balıkesir

‘Kütüphanemiz çok yeni’

Cezaevimiz yeni açıldı ve henüz kütüphanesinde yeterli kitap yok. Var olanlar da çok eski. Gazeteniz aracılığı ile okurlarınızdan ricam bana kitap göndermeleri. Türü önemli değil, eski kullanılmış kitaplar bile olur. Cezaevinde bulunduğum süre içerisinde tek ilacım kitaplar. Burada bomboş olmaktansa kitap okuyorum. 

Hakan Kozlar T Tipi Kapalı Cezaevi C-2 Koğuşu

Anamur/Mersin

‘Arkadaşım olur musun?’

Yüzde 77 görme engelliyim. 41 yaşındayım. Çok sosyal biriyim. Benimle arkadaş olmak isteyen sosyal ve yardımlaşmasını bilen tüm engelli arkadaşlarımdan tanışmak adına mektup bekliyorum. Benim çok sevdiğim bir söz vardır; ‘İyiliğe gücün yetmezse bari kötülük yapma.’ Ben görme engelliyim. İnsanları, doğayı, yaşamayı, hayata tutunmayı çok seviyorum. Şiir yazmayı seven arkadaşların şiirlerini bekliyorum. 

Ramazan Erdal T Tipi Kapalı Cezaevi B Koğuşu 03400

Dinar/Afyon