GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
| Posta

BU HAFTA SÖZ OKURLARIMIZIN…

Sevgili okurlarımız, sizlerden çok sayıda mektup, faks ve e-mail aldık. Bu nedenle bugünkü köşemizi sizlere ayırdık ve “Söz Sizin” diyoruz. İşte sizlerden gelen mesajların bazıları…

‘Okumak istiyorum’

8 yıldır cezaevindeyim ve daha çok cezam var. Ziyaretçim gelmiyor, maddi durumum iyi değil. Bazı temel ihtiyaçlarımı karşılayamıyorum. Kitap okumayı çok seviyorum. Açık öğretime devam ediyorum. Hayırseverlerin okumadıkları kitaplarını ve maddi yardımlarını beklerim.

Mehmet Öztürk 1 Nolu F Tipi Cezaevi Sincan/Ankara

‘Yardım bekliyorum’

2 yıldır cezaevindeyim. Yetiştirme yurtlarında büyümüş, kimsesiz, yüzde 58 engelli bir kader mahkumuyum. Cezamın bitmesine 8 yıl var. Maddi, manevi çok sıkıntı çekiyorum. Giysiye ve 42 numara ayakkabıya ihtiyacım var. Duyarlı, anlayışlı ve hayırsever kişilerin yardımını dört gözle bekliyorum.

Hüseyin Akcalı E Tipi Kapalı Cezaevi B-8 Koğuşu/Niğde

‘Devrim niteliğinde bir karar’

3 Nisan 2014 tarihli Resmi Gazete’de ‘devrim’ niteliğinde bir karar yayınlandı. İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği’nin yıllardır süren mücadelesi sonucunda Türk TV kanallarında artık yurt dışında olduğu gibi, Türkçe altyazı hizmeti zorunlu hale getirildi. İşitme engelli vatandaşlarımızın yıllardır süren konuşmaları anlayamama çilesi ve feryatları bu kararla son bulacak. Yasanın çıkması çok sevindirici. Okan Bayülgen’in talk şov programında örnek olduğu gibi, işaret dili tercümanı zorunluluğu getirilerek genişletilmesini istiyoruz. Ayrıca Türk filmler oynatan sinema salonlarında da Türkçe altyazının zorunlu olmasını diliyoruz.

Onur Cantimur İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği Gençlik Komisyonu Başkanı www.ied.org.tr onurcantimur@gmail.com

‘Kitaplar arkadaşım’

7 yıldır cezaevindeyim. Şu an hücrede tek başıma yatıyorum. Çok kitap okuyorum, okuduktan sonra da ihtiyacı olanlara gönderiyorum. Sizlerden ricam bana üniversiteye hazırlık kitapları, roman, tarih kitapları yollamanız. Ayrıca dertleşip arkadaşlık kurmak isteyenler mektup gönderirse cevap yazarım. Tüm kader mahkumlarına selam olsun, Allah kurtarsın.

‘Kitaplar arkadaşım’

3 yıldır cezaevindeyim. 3 yaşına girecek bir kızım var. Rahatsız. Cezaevinde olduğum için maddi sıkıntı çekiyorlar. Hayırseverlerin adıma, Denizli D Tipi Kapalı Cezaevi Denizli Merkez Postanesi’ne normal havale yollamalarını rica ederim. Cemal Papuççu D Tipi Kapalı Ceza Evi Ü.F. 3/3 Koğuşu Kocabaş/Denizli

‘Ailem sıkıntıda’

1 yıldır cezaevindeyim. Sahip çıkanım olmadığı için perişanım. Hayırseverlerin maddi manevi yardımlarını bekliyorum. Cezaevinde boncuk yapıyorum. Bana boncuk gönderir misiniz? Ayrıca dertlerime ortak olmak isteyenlerin mektuplarını da beklerim. 

Soner Kartal Sulakyurt Kapalı Cezaevi B 2 Koğuşu/Kırıkkale

‘Boncuk gönderir misiniz?’

‘Karikatür yapalım’ 3 yıldır cezaevindeyim. 30 yaşındayım. Yalnızlığıma ortak olacak arkadaşların mektuplarını bekliyorum. Bekir Akkaya E Tipi Kapalı Cezaevi Müdürlüğü 2 M 1/Niğde 2 yılı aşkın süredir cezaevindeyim. 24 yaşındayım ve hayata geç kalıyorum. Okunmuş kitaplarını gönderen olursa sevinirim. 

Mehmet Emin Aslan Aydın E Tipi Kapalı C.İ.K. C Blok 4.Oda/Aydın

‘Karikatür yapalım’

Engelli dernekleri, engelliler, ceza evinde olanlar ve birçok kişi iş bekliyor, yardım istiyor. Bizler İşitme Konuşma Engelliler Derneği olarak maddi yardım istemiyoruz. El sanatlarını gençlerimize öğretiyoruz. Resim, kaligrafi ve karikatür eğitimi verdiklerimize stantlar açıyoruz, işlerini yaparken hem gelir elde ediyorlar hem de derneğe yardımcı oluyorlar. Yardım etmek istiyorsanız, bize gelin, sevdiklerinizin karikatürünü yaptırın. Düğün davetiyesi ve diğer belgelerini kaligrafi olarak yazdırın. Dileyenler Türkiye’nin her yerinden fotoğraflarını e-mail olarak bize göndersin. Karikatür çiziyor, e-mail ile iade ediyoruz. Çıktı alıp kullanabilirsiniz. 

karikaturyap@gmail.com

Salih TEKKOL Gökkuşağı İşitme ve Konuşma Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

salihtekkol@mynet.com Tel: 0554 342 71 56