GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
BU HAFTA SÖZ OKURLARIMIZIN
| Posta

BU HAFTA SÖZ OKURLARIMIZIN

Sevgili okurlarımız, sizlerden çok sayıda mektup, faks ve e-mail aldık. Bu nedenle bugünkü köşemizi sizlere ayırdık ve sözü sizlere bırakıyoruz. İşte sizden gelen mesajların bazıları.

CUMHURBAŞKANIMIZA

29 Ekim 2018 tarihinde bu köşeden Sayın Cumhurbaşkanımıza seslenmiştim. Henüz cevap alamadım. Konuyu yeniden özetlemek istiyorum. Biz engelliler olarak ortez ve protezlerimizi yaptırdıktan sonraki 5 yıl hiçbir şekilde başka bir protez için devlete başvuruda bulunamıyoruz.

Yapılan protezler 2 yıl garanti kapsamında. İki yıldan sonra protezler arıza çıkarmaya başlıyor. Bu ara dönemdeki bedelleri ne yazık ki biz karşılamak zorunda kalıyoruz. Kullandığım protezin (C-Leg) şimdiki tamir bedeli 3 bin euro tutuyor.

Tabii ki benim kullandığım bu protezden başka engelli arkadaşlar da kullanıyor. Onlar da aynı konudan muzdaripler. Sizden isteğim ivedilikle bu sorunumuza çare bulunması. Güzel haberlerinizi bekliyoruz. Saygılarımla.

Uğur Becerikli

‘YARDIM BEKLİYORUM’

Yüzde 86 engelliyim. Askerlik döneminde rahatsızlandım. Hayatta kimsem yok. Şu anda malulüm. Yardım bekliyorum.

İsim ve adres bizde saklı. / Tel: 0531 393 01 44

‘ÜÇ TEKERLEKLİ MOTOR GEREKİYOR’

Yüzde 79 engelliyim. Çok kilolu ve kısa olduğumdan yürüyemiyorum. Bana acil üç tekerlekli, arkası kasalı, şarjlı motor gerekiyor. Çok zor durumdayım. Borcum çok, kiramı bile ödeyemiyorum, 4 aylık kira borcum birikti. Hem bir şeyler satmak için hem de yürüyüp kimseye muhtaç olmamak için hayırseverlerden ve iş adamlarımızdan yardım bekliyorum.

İsim ve adres bizde saklı. / Tel: 0536 953 70 72

‘MEKTUP VE KİTAP BİZİ ÇOK MUTLU EDER’

  • Uzun süredir cezaevindeyim. Dört yıl daha cezam var. Mektuplaşmak isteyen arkadaşların mektuplarına samimiyetle cevap yazmak isterim. Roman göndermek isteyen olursa beni çok mutlu eder.

        Ramazan Akıntı

        L Tipi Kapalı Cezaevi A-1-1 Koğuşu / Rize / Kalkandere

  • 30 yaşındayım, 2 yıldır cezaevindeyim, 3 yılım daha var. Kitap, dergi okumayı, bulmaca çözmeyi seviyorum. Siz duyarlı okurlardan kitap, dergi, sözlük ve bulmaca istiyorum. Bir de yeni arkadaşlar edinmem için mektuplarınızı bekliyorum.

        Bayram Çomak Eşen

        T Tipi Kapalı C.İ.K Koğuş B-4 / Seydikemer / Muğla

  • 38 yaşındayım, 3 yıldır cezaevindeyim. Özgürlüğüm engellenmesine rağmen hayata tutunan, yarınlara dair planı olan ve umudunu kaybetmeyen herkesten arkadaşlık etmek için mektup bekliyorum.

        Muhammed İbrahim Özdemir

        1 no’lu T.Tipi Kapalı C.İ.K. B/9 Koğuşu / Bandırma / Balıkesir

  • Başıma gelen talihsiz bir olaydan dolayı cezaevindeyim. Okumadığınız polisiye kitaplarını gönderirseniz çok sevinirim.

        Umut Kulaç

        T Tipi Kapalı C.İ.K. C/1 Koğuşu / Çilimli / Düzce

  • 27 yaşındayım, matematik öğretmeniyim, satranç oynamayı seviyorum, mektup arkadaşı arıyorum.

        Okan Çelik

        Paşakapısı K.C.İ.K. Koğuş D-5 / Üsküdar / İstanbul

  • 38 yaşındayım, sosyal yaşamdan ve genel kültürden konuşup yalnızlığımı paylaşacağım, özgür veya esaret altında, her yaştan herkesten arkadaşlarla mektuplaşmak istiyorum.

        Hasan Gökçek

        2 no’lu T Tipi K.C.İ.K. / Bandırma

  • Ankara’da yaşıyorum ama 4 senedir farklı şehirlerde cezamı çekiyorum. Yaşım 23, uzun süre daha cezam var. Mektuplaşmak isteyen mektup arkadaşları ve yardımseverlerden kitap yardımı bekliyorum.

        Lütfü Akgümüş

        1 no’lu T Tipi Kapalı Cezaevi Koğuş C- 4 / Osmaniye