GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
| Posta

BUGÜN SÖZ OKURLARIMIZDA

Sevgili okurlarımız, sizlerden çok sayıda mektup, faks ve e-mail aldık. Bu nedenle bugünkü köşemizi sizlere ayırdık ve sözü sizlere bırakıyoruz. İşte sizden gelen mesajların bazıları.

‘7 YILDA DEĞIŞEN BIR ŞEY YOK’

30.12.2012 tarihinde İstanbul İstinyePark Alışveriş Merkezi’nde engelli araç park yerinde yaşadığım olay nedeniyle İstinye Polis Merkezi’ne şikayette bulunmuştum. 08.09.2019’da İstinyePark şikayet formu ve engelli park yeri ile ilgili yazılı formu doldurarak yeniden şikayet ettim. Neredeyse 7 sene geçmesine rağmen engelli park yerinde hiçbir düzeltme ve yenileme yapılmadı. Sorun nedense çözülmüyor. Engelliyi mağdur eden yönetim her iki şikayet için beni bir kez bile aramadı. İşte sorun belki de bu sorumsuzluktan kaynaklanıyor. Kişileri arayıp dinlemeleri ve ortak bir çözüm noktası bulmak en doğru yoldur. Tabii çözüm bulunmak isteniyorsa.

Uğur Becerikli / İstanbul

‘ÇOCUKLARIM İÇİN İSTİYORUM’

49 yaşındayım, 10 yıldır cezaevindeyim. Evli ve 6 çocuk babasıyım. 6 çocuğum da zor şartlarda okuyor. Maddi zorluklardan dolayı çocuklarım ziyaretime gelemiyor. Aileme yakın olmak için memleketim Diyarbakır’a sevk yazısı yazıyorum. 4 yıldır reddediliyorum. Duyarlı insanlardan çocuklarım için bana yardımcı olmanızı ve kalan cezamı Diyarbakır’da çekmek için destek vermenizi rica ediyorum.

Şeyhmus Aktaş T Tipi Kapalı Cezaevi A-24 Koğuşu Siverek / Şanlıurfa

‘KİTAP VE MEKTUP YOLLAR MISINIZ?’

63 yaşındayım. Kanser hastasıyım. 2016 yılında akciğerlerimden ameliyat oldum. KOAH hastasıyım. 2 yıldır hükümlüyüm. 3 yıl daha cezam var, kimsem yok, çok yalnızım ve zor durumdayım. İhtiyaçlarımı karşılayamıyorum. Maddi durumum kötü. Hayırsever vatandaşlardan yardım bekliyorum. Mektup yazar ve kitap yollarsanız çok sevinirim. 

Yavuz Koç M Tipi Kapalı C.İ.K. C-3 Koğuşu Ödemiş / İzmir

30 yaşındayım, 2 yıldır cezaevindeyim. Önümde uzun yıllar var. Burada boş zamanımı kitap okuyarak değerlendiriyorum. Hayırsever arkadaşlardan kitap göndermelerini rica ediyorum. Benimle yazışmak, muhabbet etmek isteyen arkadaş arıyorum. 

Cemal Uygun L Tipi Kapalı Ceza Evi Müdürlüğü A-13 Koğuş Odunpazarı Eskişehir

İki yıldır cezaevindeyim ve uzun bir süre buradayım. Bu mektubu arkadaşım Mustafa Sürek ile birlikte yazıyoruz. Siz değerli okurlardan ricamız bu karanlık günlerde içimizi ısıtacak bir dost eli uzatmanız ve samimi mektuplar yazmanız. Buradaki tek tesellimiz sizden gelecek mektuplar. Ayrıca okuduğunuz kitaplarınız varsa gönderirseniz çok müteşekkir oluruz. Şimdiden çok teşekkür ederiz. 

Necmettin Furkan Kuzhan E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu D-15 Koğuşu Kepez / Antalya

2 yıldır cezaevindeyim. 26 yaşındayım, zamanımı kitap okuyarak geçiriyorum. Sizin aracılığınızla duyarlı vatandaşlarımızdan Mevlana kitapları istiyorum. 

Mehmet Salih Öksüz 1 no’lu T Tipi K.C.E. C-5 / Diyarbakır

10 yıldır cezaevindeyim. Mektuplaşarak yeni arkadaşlar edinmek istiyorum. Daha 7 sene buradayım. 

Yaşar Aksu 4 no’lu T Tipi Kapalı Cezaevi Şakran / İzmir

19 yaşındayım. 2 yılı aşkındır cezaevindeyim. Cezamın bitmesine yaklaşık 1.5-2 yıl daha var. Lise son sınıf öğrencisiyim. Üniversite sınavlarına hazırlanıyorum. Kitap okumayı çok seviyorum. Kitap okuyarak cezamı bitirmeye çalışıyorum. Hayırseverlerin yardımını bekliyorum. Ve mektup arkadaşı arıyorum. 

Ömer Uzun 1 no’lu T Tipi Kapalı Cezaevi Kocaeli