GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE

BUGÜN SÖZ OKURLARIMIZIN…

Sevgili okurlarımız, sizlerden çok sayıda mektup, faks ve e-mail aldık. Bu nedenle bugünkü köşemizi sizlere ayırdık ve ‘Söz sizin’ diyoruz. İşte sizlerden gelen mesajların bazıları…

‘Yarama merhem olur musunuz?

61 yaşında, emekli ve dört çocuk babasıyım. Sol böbreğim alındı. Sağ gözüme geçirdiğim iş kazası sonucu mercek taktılar. 6 senedir mide sorunum var, beynimde de kist çıktı. Ama asıl sorunum oğlum. 3-4 yıl önce iki ortak Hac ve Umre üzerine bir mağaza açtılar. İşleri 1 sene iyi gitti. Sonra çeşitli bankalardan tüketici kredisi ve kredi kartı kullanıp batağa sürüklendi. Neredeyse tüm bankalarla icralık oldu. Bunalıma girdi ve birkaç kez intihara kalkıştı. Emekli maaşımdan başka gelirim yok. 17 bin TL kredi çektim. Onunla mağaza ve evin birikmiş kiralarını, elektrik, su, doğal gaz faturalarını ödedim. 1000 TL’lik emekli maaşımdan 600 lira benim kiram. 450 lira da krediye kesiliyor. Allah rızası için oğlumu bu bataktan kurtarın. Oğlum 3 ay tedavi oldu, şimdi biraz iyi. Güvenlik görevlisi olarak çalışıyor. 900 lira maaşı var. Evi kira, BAĞ-KUR’a borcu var, ödenmemiş vergi borçları da bulunuyor. 2 çocuğu var, ikisi de başarılı öğrenciler. İnşallah benim de yarama merhem olursunuz.

Not: İlgilenen okurlar 0212 238 71 91 no’lu telefonumuzdan bilgi alabilir.

‘Acun Ilıcalı’dan destek bekliyorum’

1.5 yıldır cezaevindeyim. Bir iftiradan dolayı 13 yıl, 10 ay, 20 gün ceza aldım. Dışarıda geçirdiğim süre boyunca öğrenciydim. Cezaevine girince öğrenciliğim bitti. Cezaevinde Açık Öğretim Lisesi’ne devam ediyorum. Ama hiç kitabım yok. Bu nedenle öncelikle TV 8’in sahibi Acun Ilıcalı ağabeyimden ve tüm hayırseverlerden yardım bekliyorum.

Kubilay Kaya 2 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Şakran-Aliağa/

‘İzmir‘Spor A.Ş. ve engelliler sporu’

30 Mart 2015 tarihli ‘Çengelli İğne’ köşenizde yer alan ‘Spor A.Ş. ve engelliler sporu’ başlıklı yazınızı okudum. Böyle güzel spor organizasyonlarının olması ülkemiz adına gerçekten büyük gelişme. İnsan okuduğu zaman hem gurur duyuyor, hem umutlanıyor, hem de mutlu oluyor. Sporda emek verip başarılı olan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Spor Müdürlüğü, Engelliler Müdürlüğü ve Spor A.Ş.’ye de kendi adıma teşekkür ediyorum. Devamı daha büyük organizasyonlara inşallah! Bu işe gönül verenlerin çoğalmasını yürekten diliyorum.

Nehir Arslan nehir_55_86@hotmail.com

`Kirliliğin yeni adı mavi kapak`

Son aylarda ilimizde cadde ve sokaklarda ağaçlarda ve elektrik direklerinde bağlanmış damacana şişeleriyle mavi kapak toplanıyor. Her geçen gün bu şişelerin arttığı görülüyor. Bu şişeleri kimlerin bağladığı ve toplanan mavi kapakların hangi amaçla kullanıldığı bilinmiyor. İlimizde böyle bir kampanyayı yapan veya devam ettiren bir dernek veya kuruluş olmadığı gibi Türkiye Sakatlar Derneği Malatya Şubesi olarak böyle bir çalışmayla ilgimiz yoktur. Ayrıca her yere asılan bu şişelerin üzerlerine yazılan yazılarla halkımıza duygu sömürüsü yapılıyor.

Ali Haydar Koyun TSD Malatya Şubesi Başkanı

‘Kıyafet yollar mısınız?`

Ben Çocuk Esirgeme Yurdu’nda büyüdüm. Hayatta hiç kimsem yok. İşlemediğim bir suçtan dolayı ceza evindeyim. Kimsem olmadığından eşyam da yok. Bana manevi yönden yardımcı olmanızı istiyorum. Muhtaç olmasaydım yazmazdım. Üstüme giyecek hiçbir şeyim yok. Buradaki arkadaşlardan almış olduğum birkaç parça kıyafetim var.

Emre Beydilli 8 No’lu L Tipi K.C.İ.K. C_14 Koğuşu Silivri/İstanbul

‘Kimsem yok yardım istiyorum’

Başıma gelen talihsiz bir olaydan dolayı uzun bir ceza aldım. 18 yaşına kadar yurtlarda büyüdüm. Babam da ceza evinde. Kimsem olmadığı için sizlerden 41 numara spor ayakkabısı, M beden eşofman ve Kuran-ı Kerim rica ediyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Metin Özkan 2 Nolu T Tipi Kapalı Cezaevi A/27 Koğuşu / Osmaniye ACIDIR

HAYAT

Dışarıda bilemedik kıymetini

İçeride anladım değerini

Bilemezdim böyle düşeceğimi

Gençliğim gitti, hayallerim bitti

Ne istiyorsun benden ey dünya

Kader mi, kısmet mi bilemedim söyle bana

Sınavmış bu dünya tüm insanlara

Yeter artık bırak da gideyim sevdiklerimin yanına

Sevdiklerimle bir olayım yeter bana

Başka bir şey istemem senden ey dünya

Çok mu geldim sana söyle bana

Kıyar bu cana çeker giderim sonsuza

Kader kısmet işiymiş bunlar

Öyle söyler tüm atalar

Yalancı olmuş insanlar kandırırlar dururlar

Ben çekilmişim köşeme çeltik atar dururum

Sen durma dünya boş, hayat hoş, gez dur bomboş.

Resul Tembel T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu C/15/Manisa 06.04.2015