GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE

BUGÜN SÖZ OKURLARIMIZIN

Bugün söz okurlarımızın… Sevgili okurlarımız, sizlerden çok sayıda mektup, faks ve e-mail aldık. Bu nedenle bugünkü köşemizi sizlere ayırdık ve ‘Söz sizin’ diyoruz. İşte sizlerden gelen mesajların bazıları…

‘Bir evim olsa’

Benim sosyal güvencem ve gelirim yok. Hastayım, çalışamıyorum. Bir odalı dükkanda kiradayım. Kiramı ödemekte zorlanıyorum. Hipertansiyonum, astımım var, psikolojik tedavi görüyorum. Tek dileğim kiradan kurtulmak. Hayırsever ağabeyler bana yardım edin lütfen. 1 odalı da olsa bana bir yer bağışlasınlar. Hep dua edeceğim onlara.

Zeynep Yılmaz Kadıköy/İstanbul Tel: 0543 861 39 60

‘Yapayalnızım’ Yüzde 84 engelliyim, diyabet hastasıyım. 47 yaşındayım. Ailemi yıllar önce kaybettim ve kalacak yerim yok. Hayatta yalnız kaldım. Bana yardım edecek bir dost arıyorum.

Mehmet Yılmaz / İstanbul Tel: 0531 393 01 44

Sevgili TESYEV ailesi ve değerli çalışanları Bu sene bizleri bursiyerler toplantısında bir araya getirdiniz. Pek çok yeni arkadaş edindim ve 1 yıldır bursunuzdan faydalanıyorum. 2015 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) atamasıyla Yargıtay Başkanlığı’nda göreve başladım. Artık Ankara’da yaşıyorum. Başka bir ihtiyaç sahibinin yararlanması için bursumun kesilmesini talep ediyorum. Bugüne kadar verdiğiniz desteğe ve gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederim. Bundan sonraki süreçte her türlü faaliyetinizde görev almak ve toplantılarınıza katılmak istiyorum. Sizleri çok seviyor, saygılar sunuyorum.

Eyüp Hakan Temel Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi

Türkçe Eğitimi Bölümü Atakum/Samsun

‘Sibel Can sesimi duyar mı?’

Yüzde 70 engelliyim, epilepsi hastasıyım. Başıma gelen olaydan dolayı uzun bir ceza aldım. 3 yıldır cezaevindeyim. Ailemin maddi durumu olmadığından görüşe gelemiyorlar. Sayın Sibel Can’dan ve iş adamlarımızdan bana yardım ellerini uzatmalarını bekliyorum. Burada okuyabilmem için maddi desteğe ihtiyacım var. Ayrıca 44 numara spor ayakkabı, XXL beden eşofman takımı, keten pantolon, 56 beden kot pantolon, 44 numara ayakkabı, nevresim takımı, Kur’an-ı Kerim göndermenizi rica ediyorum.

Şükrü Çelik T Tipi Kapalı Cezaevi A-8 Koğuşu/Dinar

‘Galatasaraylılara sesleniyorum’ 3 yıldır ceza evindeyim. Bu geçen süre zarfında gelen-giden olmadığı gibi, bazı şeylerden de mahrumum. Ben çok koyu GS taraftarıyım. Yalnız ne eşofmanım var ne de ayakkabım. 100 kiloyum. XXL beden giyiyorum. Hayırsever GS taraftarı eşofman ve 43 numara spor ayakkabı yollarlarsa iyi olur. Çünkü maddi imkanım yok. Ayrıca dertleşmeye ihtiyacım var. Mektup arkadaşım olursa sevinirim. Dışarıdan görüş de kabul ediyorum.

Uğur Karakoç T Tipi Kapalı Cezaevi A 1-10 Koğuşu Çamlıbel/Tokat

‘Beşiktaş forması istiyorum’ 23 yaşındayım. 3 yıldır ceza evindeyim. Fanatik Beşiktaşlı’yım. Maddi durumum olmadığı için gönül verdiğim takımın formasını dahi alamadım. Benim gibi Beşiktaş’a gönül vermiş hayırseverlerden S beden bir forma istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Burak Acehan E Tipi K.C.İ.K. B-10 Koğuşu/Çankırı

Bana saz yollar mısınız?’ 5 yıldır ceza evindeyim. Daha 6 yılım var. 15 yıldır saz çalıyorum. Burada saz alacak durumum yok. Gurbet mahkumuyum gelenim, gidenim yok. Maddi durumum da iyi değil. Burada vakit geçirmek, dertlerimizi biraz olsun unutmak için çareyi saz çalmakta buluyoruz. Sizler gibi duyarlı vatandaşlardan bana saz göndermenizi istiyorum.

Turhan Kalkan 4 no’lu T Tipi Kapalı Cezaevi B-17 Koğuşu-Aliağa/İzmir

‘Mektup ve kitap bekliyoruz’

– Özgürlüğü elinden alınmış, özgürlüğü engelli bu kardeşiniz sizlerden kitap ve mektup bekler. Mehmet Ali çayıroğlu E tipi kapalı cezaevi B 9 koğuşu/ Giresun – 3 senedir cezaevindeyim. 10 yıl daha cezam var. 29 yaşındayım. Hayata tutunma amacım aileme kavuşacağım gündür. Benimle dertleşecek, mektuplaşıp içini dökecek, bir ömür boyu yaren kalacak dostların mektuplarını bekliyorum.

Serkan Çarık 1 no’lu l tipi kapalı cezaevi c Blok c 15 koğuşu Silivri/ İstanbul –

32 yaşındayım. 4 yıldır ceza evindeyim. Daha yatacağım 2 yılım var. Şiir yazıyorum, resim yapıyorum. Eski şiir kitaplarınızı gönderirseniz sevinirim. Dürüst insanlarla mektup arkadaşlığı yapmak isterim.

Gökhan Özalp M tipi kapalı cezaevi E-6 koğuşu/ Van

– Bir mutluluk uğruna yıpranıp gidiyoruz. Kimi özelim der, kimi güzelim der ama sevgi ve arkadaşlık ne özellik ne de güzellik ister. Sevgi ve arkadaşlık sadece yürek ister. Selam yüreği güzel insanlar. Kendini yalnız hissedenler, yalnızlıktan sıkılanlar yazsın, mektuplaşalım.

İskender Öztürk E tipi kapalı cezaevi E-4 koğuşu / Nevşehir

– 23 yaşındayım. 3 yıldır ceza evindeyim. Arkadaşlığa, dostluğa ve sevgiye önem veririm. Asıl engelli olanlar biz engelsizleriz. Benim gibi düşünen tüm arkadaşların mektuplarını bekliyorum. Ekrem Duran E tipi kapalı cezaevi/Isparta – 34 yaşındayım. 3 yıldır ceza evindeyim. Şu an Şırnak ceza evindeyim. Okuduğunuz veya okumadığınız kitaplarınızı bize gönderirseniz mutlu oluruz. Şimdiden herkese çok çok teşekkürler.

Abdullah İnce T tipi kapalı cezaevi A-16 koğuşu/Şırnak 20.07.2015