GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
| Posta

BUGÜN SÖZ OKURLARIMIZIN

Sevgili okurlarımız, sizlerden çok sayıda mektup, faks ve e-mail aldık. Bu nedenle bugünkü köşemizi sizlere ayırdık ve “Söz sizin” diyoruz. İşte sizden gelen mesajların bazıları…

`Fikret Orman`a iletir misin?`

Yüzde 88 engelliyim. 9 yıldır cezaevindeyim, Ailemi kaybettim, bir kızım ve bir de felçli ablam var. Hayat mücadelesine devam ediyoruz. Beşiktaş fanatiğiyim, Caner Erkin hayranı olarak eşofman, elbise, ayakkabı ve eski tişörtlerden talep ediyorum. Eşi Şükran Ovalı Abla’nın da yardımsever olduğunu biliyorum. Benim vasim olmadığı için sosyal yardım müracaatı yapamıyorum. L beden kıyafet ve 42 numara ayakkabıya ihtiyacım var. İhtiyaçlarımı Fikret Orman’a iletir misiniz? Sadece gerçek ihtiyaç sahibi ve muhtaç olduğum için bana destek olsunlar.

Aydın Demir
T Tipi Kapalı Cezaevi A-7 Oda / Salihli / Manisa

OLUR MUSUN?

Kalbimdeki umudum
Sığınacak tek yurdum
Karanlıktaki avuntum
Olur musun sonsuzluğum
Sevginle doğuyor günlerim
Seni görünce titriyor bedenim
Bir gülüşünle tükenir yüreğim
Olur musun yaşam nedenim
Gökyüzünde yıldızım
Hayattaki yalnızlığım
Beni titreten ayazım
Olur musun alın yazım
Sana yanar şu kalbim
Bir tek sana ağlar gözlerim
Ölmeden önce son nefesim
Olur musun ecelim

Mustafa Acar T-2 A- 28 Bandırma / Balıkesir

`Yardıma ihtiyacım var`

Yüzde 44 engelliyim. İlaç yiyecek almak ve hastaneye gidebilmek için paraya ihtiyacım var. Sizlerden yardım bekliyorum.

Not: Yardım etmek isteyen okurlar (0212) 238 71 91 no’lu telefondan bilgi alabilir.

‘Bize kitap ve mektup yollar mısınız?

 2 yıldır cezaevindeyim. 25 yaşındayım ama 30 yaşında gibiyim. Daha 6 yıl cezam var. Umudun hasrete yenik düştüğü bu yerde gerçek dostlara ihtiyacım var. Siz dostlarımdan bana mektup yazmanızı istiyorum. Kollarımıza kelepçe vursalar da umut ve hayallerimize kelepçe vuramazlar.

Volkan Özlem
E Tipi Kapalı Cezaevi E-6 Koğuşu Karatay / Konya

■ 
6 yıldır cezaevinde yatıyorum. Cezamın bitmesine daha 18 yılım var. 33 yaşındayım. Hâlâ hayata karşı umutluyum. Benim gibi hayata dair umudu olan insanlarla tanışıp mektup arkadaşı olmak istiyorum.

Özgür Sıdar
M Tipi Kapalı Cezaevi B-9 Koğuşu Alaşehir / Manisa

■ 
4 yıllık üniversiteye girmek için çalışıyorum. YGS çalışma kitabı ve hayırsever vatandaşlardan kişisel gelişim, felsefe, roman gibi kitaplar istiyorum. Ayrıca cezam uzun, mektup yazmak isteyen arkadaşlardan mektup bekliyorum.

Zeynel Eren
L Tipi Kapalı Cezaevi İnfaz Kurumu F/ 1 Koğuşu
Döşemealtı / Antalya

■ 10 yıllık cezam var, 28 yaşındayım. Sizlerden kitap talep ediyorum. Gönderebileceğiniz kitaplar için şimdiden teşekkür ederim, mektup da yazarsanız çok sevinirim.

Abdurrahman Sarıtoprak
E Tipi Kapalı Cezaevi D 10 Koğuşu /Giresun

 10 yıllık cezam var, 28 yaşındayım. Sizlerden kitap talep ediyorum. Gönderebileceğiniz kitaplar için şimdiden teşekkür ederim, mektup da yazarsanız çok sevinirim.
Abdurrahman Sarıtoprak
E Tipi Kapalı Cezaevi D 10 Koğuşu /Giresun

■ 
Roman türü kitaplar okumak istiyorum. Mektup arkadaşlığı yapmak isteyen mahkumlardan mektuplarını bekliyorum.

Mehmet Açıker E Tipi Kapalı Cezaevi D/21 Koğuşu
Şehitkamil / Gaziantep

■ 
7 yılı aşkın süredir cezaevindeyim. Burada zamanımı kitap okuyarak değerlendiriyorum. Siz duyarlı yardımseverlerden roman ve dini kitaplar göndermenizi istiyorum. Ayrıca mektuplaşmak, arkadaş olmak isteyen herkesin mektuplarını bekliyorum.

Hasancan Yılmaz
2 no’lu T Tipi Kapalı Cezaevi C-2 Koğuşu/Osmaniye

`Çocuklarım için burs arıyorum`

Yüzde 40 engelliyim. 46 yaşındayım. 2 evladım var. Oğlum 7’nci, kızım 2’nci sınıfa geçti. Oğlum okulda örnek öğrenci, çok güzel okuyor. 2 evladım için Türkiye’ye sesleniyorum. Evim kira, şu hayatta bir dikili ağacım yok, yardımlarla geçiniyorum. Dünyada tek isteğim 2 evladımın okuması. Yardımseverlerden çocuklarım için burs rica ediyorum. Engelliyim, bu yüzden çocuklarımı okula götüremiyorum. Mecburen onları okul servisine yazdırıyorum. Ama okula giderken yanlarına harçlık veremiyorum. Çok zor durumdayım.

Samsun
Not: 
Yardım etmek isteyen okurlar (0212 238 71 91) no’lu telefonumuzdan bilgi alabilir.