GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE

BUGÜN SÖZÜ OKURLARIMIZA BIRAKTIK…

Sevgili okurlarımız, sizlerden çok sayıda mektup, faks ve e-mail aldık. Bu nedenle bugünkü köşemizi sizlere ayırdık ve ‘Söz sizin’ diyoruz. İşte sizlerden gelen mesajların bazıları…

`Yeniden başvuracağım’

İstanbul Üniversitesi’nde Elektrik Elektronik Mühendisliği okuyan bir bursiyerinizim. 2015-2016 döneminde yeni bir üniversite kazanmak için sınava hazırlanıyorum. Üniversitede sınıfta kalmış olacağım için bursum kesilecektir. Bu konuda sizi bilgilendirmeyi görev bildiğim için bu mesajı atma gereği hissettim. Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı‘na (TESYEV) bana sağladığı maddi manevi yardımlar için teşekkür ediyorum. Yeni bölümü kazandığım zaman tekrar başvuracağım. Ş. D.

‘Ayakkabıya ihtiyacım var`

-Başıma gelen talihsiz bir olaydan dolayı cezaevinde yatmaktayım. Maddi ve manevi desteğe ihtiyacım var. Ayrıca 41 numara spor ayakkabı ve S beden eşofman takımı istiyorum. Şimdiden ilgilenen vatandaşlarımıza teşekkür ederim.

Şahin Aybars M Tipi Kapalı Cezaevi D/1 Koğuşu Ödemiş/İzmir

-Her türlü kitap, XL kıyafet, 43-44 numara spor ayakkabı, eşofman takımı, tarih, felsefe, edebiyat konularda mektuplaşacağım arkadaşların mektuplarını ve yardımlarını bekliyorum.

Ahmet Aktürk D Tipi Cezaevi Üst K-1-2 Koğuşu Kocabaş/Denizli

-3 yıldır ceza evindeyim. Kimsem yok. Uzun yıllar buradayım. 22 yaşındayım. 43 numara spor ayakkabı, M beden eşofman takımına ihtiyacım var. Mektup yazan olursa sevinirim. Yardım severlerin yardımını bekliyorum. Çok ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.

Metin Can M Tipi Kapalı Cezaevi D-4 Koğuşu/ Bilecik

‘İşe başladım’

Ağustos ayında memurluğa başladım, Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı’ndan şahsıma tahsis edilen bursun kesilmesini istiyorum. Şu ana kadar bizler için yaptığınız her şeye çok teşekkür ederim.

A.Y. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi

‘Teşekkür ederim’ ,

alışmaya başladığımdan dolayı, Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı’ndan (TESYEV) almış olduğum bursun kesilmesini talep ediyorum. Şu ana kadar almış olduğum burslar için de teşekkür ediyorum.

C. A. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi

‘Burstan başkaları da yararlansın’

Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı sayesinde eğitim hayatım şimdiye kadar çok rahat ve sıkıntısız geçti. Aldığım burs sayesinde, aileme daha az yük oldum. TESYEV’in sağladığı dizüstü bilgisayar sayesinde, son 1 yıldır çok daha rahatım. Bilgisayar sorun çıkarmadı. Derslerim için kullandığım programları kolaylıkla kullanıyor, birçok işlemi de bir arada yapabiliyorum. Elim ayağım oldu. Şimdi, ailevi durumumuzda oluşan güzel bir gelişme sonrası, ihtiyacı olan arkadaşların TESYEV’in sağladığı imkanlardan yararlanması için, bursumun iptalini istiyorum. TESYEV ailesine yaptığı tüm katkılar için teşekkür ediyorum.

A.Ç.T.

‘Maddi yardım istiyorum’

47 yaşında mide, bağırsak, akciğer kanseriyim. Burada ölümü bekleyen hastayım. İhtiyaçlarımı alamıyorum. Duyarlı vatandaşlarımızdan para yardımı yapmalarını rica ediyorum. Yardım etmek isteyenler PTT‘ye gönderebilir. Şimdiden herkese çok teşekkür ediyorum. Allah herkesten razı olsun.

Taner Tosun M Tipi Kapalı Cezaevi D/ 11 Koğuşu Ödemiş/İzmir

‘Mektup ve kitap gönderin’ – Yüzde 90 görme engelliyim. 42 yaşındayım. İnsanları, doğayı, yaşamayı, hayata tutunmayı çok seviyorum. Mutluluğuma bir damla da siz mutluluk katarsanız ne mutlu bana. Duygularını ve hayallerini şiirle anlatan herkese merhaba. Hiçbir engelli ve mahkum arkadaşım kendini yalnızlığa mahkum etmemeli. Benimle arkadaş olmak isteyen, yardımlaşmasını bilen tüm engelli arkadaşlarımdan mektup bekliyorum. Benim çok sevdiğim bir söz vardır. İyiliğe gücün yetmezse bari kötülük yapma.’’

Ramazan Erdal T Tipi Kapalı Cezaevi A- 8 Koğuşu Dinar/Afyon

– 21 aydır ceza evindeyim. Yalnızlığını paylaşmak isteyen arkadaşların mektuplarını bekliyorum. Fedai Oral Sinop Açık Ceza İnfaz Kurumu -Benim gibi özgürlüğü kısıtlı mektup arkadaşı arıyorum. 25 yaşındayım ve Antalyalı’yım, mektuplarınızı bekliyorum.

Muhammet Tekbaş E Tipi Kapalı Cezaevi E/3 Koğuşu Isparta

– 3 yıldır ceza evindeyim. Okumak istiyorum. Ceza evinde üniversite sınavlarına çalışmak için kitaplara, hikaye ve romana ihtiyacım var. Mektup arkadaşlığı yapmak isteyen olursa da sevinirim. Ahmet Yılmaz E Tipi K.C.İ.K. C – 4 Koğuşu/ Muş – 28 yaşındayım, 3 yıldır cezamı çekiyorum. Bir yıl daha buradayım. Yeni dostluklar kazanmak, temiz bir sayfa açmak için sizlerden mektup bekliyorum. Galatasaraylı arkadaşlardan 3 numara forma bekliyorum.

Kemal Kötan E.T.K. Ceza Evi B 3 Koğuşu Aksu /Kahramanmaraş

– 23 yaşındayım, 2 yıldır ceza evindeyim. Dışarıdaki yaşamı ve özgürlüğü unuttum. Yalnızlığıma ortak olacak yeni arkadaşlıklar kurmak istiyorum. Mektuplarınızı bekliyorum.

Yasin Doğaner M Tipi Kapalı Ceza Evi C-4 Koğuşu /Karaman

– 25 yaşındayım. 1 senedir ceza evindeyim. Daha cezae vinde geçecek 4 senem var. Benimle mektuplaşabilecek, arkadaş olabilecek herkesten mektuplarını ve fotoğraf karelerini bekliyorum. Bir de tespih seven abilerimden tespih rica ediyorum.

Sinan Yakut T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu D-1 Koğuşu/Manisa

– 35 yaşındayım. 4 yıldır ceza evindeyim. Gönül dostu olmak isteyenlerden mektup bekliyorum.

Oktay Esen E Tipi K.C.İ.K D/ 14 Koğuşu/ Amasya

– 8 yıldır ceza evindeyim. 28 yaşındayım. Şiir seviyorum. Burada okuyabileceğim şiir kitapları bulunmuyor. Rica etsem bana şiir kitapları gönderir misiniz?

Sezer Düzenli T Tipi Kapalı Cezaevi A Blok A-19 Koğuşu Çilimli/Düzce 07.09.2015