GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE

BUGÜN SÖZÜ OKURLARA BIRAKTIK

Sevgili okurlarımız, sizlerden çok sayıda mektup, faks ve e-mail aldık. Bu nedenle bugünkü köşemizi sizlere ayırdık ve ‘Söz sizin’ diyoruz. İşte sizlerden gelen mesajların bazıları…

‘Çok şükür vatan haini değiliz’

Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakanımız, kıymetli büyüklerimiz, aziz Türk vatandaşları, öncelikle ülkemizin yaşamış olduğu bu hain darbe saldırısını püskürttüğünüz için sizleri en içten dileklerimizle tebrik ediyoruz. Biz adli mahkumlar olarak, bir değil, birden fazla hata yapmış olabiliriz. Ama başımız dik, alnımız ak. Çünkü çok şükür vatan haini olmadık, olmayız. Allah’tan devletimizin, milletimizin birlik ve beraberliğini bozmamasını temenni ederiz.

Adli mahkumlar: Gökhan İşlerer, Güven Yapal, Güney Barut, Selahattin Demirseçen, Cengiz Öztürk, Müslüm Takak, Savaş Şahin, Suat Demir, Cevdet Yaşlı, İlyas Demir E Tipi Kapalı Cezaevi D-1 Koğuşu / Mersin

‘Ne olur mektup yazın’

33 yaşındayım. 2008’den beri ceza evindeyim. 16 yılım daha var. Bu dört duvar arasında, yalansız, çıkarsız dostluk ve arkadaşlık edebileceğim, yalnızlığımı paylaşacağım mektup arkadaşları arıyorum. Her özgür insan bir mahkum adayıdır. Buradaki her mahkum kötü değildir. Bu yazıyı okurken düşünmenizi, hiçbir mahkumun da esaret altına girmek için can atmadığını bilmenizi istiyorum. Bizleri yoktan var eden yüce rabbim herkesin gönlüne göre versin. Yazdığınız mektuplar en kısa zamanda cevaplandırılacaktır.

Mustafa Kaplan M Tipi Kapalı Cezaevi A/3 Koğuşu Alaşehir / Manisa

‘Her şey çocuklarım için’

Yüzde 45 engelliyim. 2 evladım var. Oğlum 6’ncı sınıfa geçti. Çok güzel okuyor. Elimden tutan olsa okutmak istiyorum. 8 senedir maddi sıkıntı çekiyorum. Böyle giderse okutamayacağım. Kızım 1’inci sınıfa başlayacak. Evim kira, elektrik, su derken çok zor geçiniyorum. Allah’ın izniyle okullar açılacak, bayram geliyor. Çocuklar yoktan anlamıyor, işim çok zor. Hayırseverlerden elimizden tutmalarını rica ediyorum.

NOT: İlgilenen okurlar 0212 238 71 91 no’lu telefondan bilgi alabilirler.

‘Sevgi, mutluluk ve barıştan yanayız’ Bu köşe gerçekten bağımlılık yapıyor. Pazartesi günlerinin gelmesini iple çekiyoruz. Son zamanlarda ülkemizde sorunlar büyüdü, kadına şiddet ve cinayetler, terör, tecavüz olayları arttır. Biz engelliler olarak bu yaşananlardan çok rahatsızız. Olanları onaylamamız mümkün değil. Bir de bu ufacık çocukların canına kıyanları şiddetle kınıyoruz. Neyi paylaşamıyoruz? Aslında bilmiyoruz, bir geminin içinde nereye gittiğimiz meçhul. Biz sevgi, barış ve mutlu bir yaşamdan yanayız.

Erdem Ateş / Bursa Tel: 0507 633 87 39

Destek istiyoruz

-Yalnızlığa terk edilmiş, çaresizliğe itilmiş kader mahkumları olarak maddi ve manevi desteğe ihtiyacımız var. Kurumsal şirketlerden, vakıflardan bize destek olmalarını umutla bekliyoruz. Biz iki arkadaş aynı koğuşta kalıyoruz. Parasızlık nedeniyle ihtiyaçlarımızı karşılayamıyoruz. 42 ve 43 numara spor ayakkabı, ikişer adet M beden eşofman takımı, tişört, pantolon ve monta ihtiyacımız var. Yardımcı olacaklara hayır dualarımızı sunarız.

Hüseyin Karaoğlu L Tipi 5 no’lu K.C.İ.K. Koğuş C-17 Silivri / İstanbul

-2009’dan beri ceza evindeyim.

Maddi-manevi zor durumdayım. Hayırsever ağabeylere sesleniyorum. 1 adet avcı yeleği, XL eşofman, 42 numara spor ayakkabı ve kitaba ihtiyacım var. Bana dostça gönderilecek mektupları da bekliyorum.

Serhat Bel 7 no’lu L Tipi Kapalı Cezaevi A Blok A- 6 Koğuşu Silivri / İstanbul

-2 yıldır cezaevindeyim.

8 yılım daha var. 9 yaşında bir kız babasıyım. Ondan başka kimsem yok. Karanlık günlerime bir parça da olsa ışık olmanızı istiyorum. 42 numara spor ayakkabı, M beden eşofman, maddi yardım ve kitap rica ediyorum. Veren el, alan elden üstündür.

Süleyman Hancı E Tipi Kapalı Cezaevi C-5 Koğuşu / Uşak

-30 yaşındayım. Maddi, manevi ihtiyaçlarım var. Gelenim, gidenim yok. Bana yardım ederseniz Allah hepinizden razı olsun. 39 numara spor ayakkabı ve L beden eşofmana ihtiyacım var.

Yusuf Murat Aydın Delice Kapalı Cezaevi C-8 Koğuşu Delice / Kırıkkale

-22 yaşındayım. 1 yıldır cezaevindeyim. Sevkim çıktı, parasızlıktan gidemiyorum. Kıyafetim de yok. 4 yıl daha cezam var. Hayırseverlerin yardımcı olmalarını ve mektup göndermelerini rica ediyorum.

Taşkın Toksan 1 no’lu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu B-7 Koğuşu / Kocaeli

-Cezaevine düşmüş iki arkadaşız. 3 yıldır buradayız. İhtiyaçlarımızı koğuştaki arkadaşlardan gideriyoruz. 2 adet L beden eşofman ve birer çift 41 numara spor ayakkabı istiyoruz. Allah kimseyi buraya düşürmesin.

Musa Tobcu T Tipi Kapalı Cezaevi A- 22 Koğuşu Akşehir / Konya 15.08.2016