GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE

BUGÜN SÖZÜ OKURLARIMIZA BIRAKTIK…

Sevgili okurlarımız, sizlerden çok sayıda mektup, faks ve e-mail aldık. Bu nedenle bugünkü köşemizi sizlere ayırdık ve “Söz sizin” diyoruz. İşte sizden gelen mesajların bazıları…

`Oğlum için destek istiyorum’

Yüzde 94 ağır engelli, otistik oğlum var. Annesi ile 2011’de boşandık. Çocuğu bırakıp gitti. Oğluma baktığım için çalışamıyorum. Oğlumun eğitim ve sağlık masraflarını karşılayabilmek için duyarlı kişilerden yardım bekliyorum. Önümüz kış mont, kazak ve ayakkabıya ihtiyacı var. Yardımlarınızı bekliyorum.

Not: İlgilenen okurlar (0212) 238 71 91 no’lu telefondan bilgi alabilirler.

‘Beşiktaşlılara sesleniyorum’

25 yaşındayım, 2 yıldır ceza evindeyim. Daha 16 senem var. Gelenim gidenim yok, gurbetteyim. Buradan Beşiktaş camiasına sesleniyorum. Caner Erkin hayranıyım. Özellikle ona sesleniyorum. Maddi ve manevi desteğe ihtiyacım var. 42 numara spor Beşiktaş ayakkabısı ve eşofman takımı, Caner Erkin forması istiyorum.

Şefik Oğuz Metris T 2 Tipi Kapalı Cezaevi Kapalı Cezaevi A-3 Koğuşu Beşyüzevler/İstanbul

‘Avukata ihtiyacım var’

1974 doğumluyum, yüzde 45 bedensel engelliyim. 3 ayda bir devletin bana verdiği maaşla ve yardımsever halkım sayesinde kağıt mendil ve çorap çatarak geçimimi sağlıyordum. İftira ve yalan yüzünden ceza evine atıldım. 15 aydır buradayım. İstanbul’da 23 yıldır ailemden kopuk yaşıyorum, 1 çocuğum var. 15 ay önce avukat Serdar Avıyazoğlu ile tanıştım. Bana akülü şarjlı tekerlekli sandalye almıştı. Telefonunu kaybettim. Kimsem yok, ziyaretçim gelmiyor. Benim dosyamla ilgilenecek bir avukata ihtiyacım var. Gerekirse engelli maaşımı bile veririm.

Sedat Çelik 2 no’lu L Tipi K.C.İ.K. C 8 Koğuşu Oda No 2 Silivri/İstanbul

‘Kalbim hep sizinle’

İşe başladığım için, Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı’nın (TESYEV) bana verdiği bursun kesilmesini bilginize arz ederim. Aldığım burs hem maddi hem manevi çok yarar sağladı. Gerek eğitim ve gerek sportif alanda bizleri yalnız bırakmayan TESYEV ailesinden biri olmaktan onur duyuyorum. Her şey için çok teşekkürler. İyi ki varsınız, kalbim her zaman sizinle…

Ergin Demir Kilis

7 Aralık Üniversitesi İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi

`Tarih kitapları yollar mısınız?’

4 yıldır ceza evindeyim. Genellikle felsefe ve tarih üzerine kitaplar okuyorum. Aynı zamanda üniversiteye hazırlanıyorum. Ceza evinde bu kitaplara ulaşmam çok zor. Ellerinde bu tarz kitaplar olan arkadaşlarımın kitapları bana ulaştırmasını rica ederim.

Gamze Altunay Kadın Kapalı Cezaevi 8.Koğuş Tarsus/Mersin

‘Mektup yazar mısınız?’

37 yaşındayım, üniversite mezunuyum. Uzun süredir ceza evindeyim, 5 yıl daha cezam var. Burada dört duvar arasında dert ortağı bulmak çok zor. Bu nedenle maddi beklenti olmadan benim gibi düşünenlerle mektuplaşmak istiyorum. Dertleşmek, arkadaş olmak ve yeni bir başlangıç yapmak adına mektuplarınızı bekliyorum.

Yavuz Selim Eren E Tipi Kapalı Cezaevi D-7 Koğuşu Şehzadeler/Manisa

■ Şu anda ceza evinde olup adreslerini bilmediğim için mektup yazamadığım arkadaşlarım Sercan Özdemir, Sezgin Özdemir, Murat Hararcı ve Mustafa Hararcı’dan mektup bekliyorum.

Bülent Öcal Sulakyurt Kapalı Cezaevi A/3 Koğuşu/Kırıkkale

`Murat Boz ve Athena’ya’

Murat Boz ve Athena’dan Gökhan’a sesleniyorum. Biz iki arkadaşız. İkimizin de ceza evinde geçecek daha uzun yılları var. Maddi durumumuz kötü olduğundan sizden 41 ve 42 numara spor ayakkabı, L ve XL eşofman takımı ve kesme kehribar tesbih göndermenizi rica ediyoruz. Şimdiden teşekkürler.

Müslüm Ede E Tipi K.C.İ.K. D/6 Koğuşu Şehitkamil Gaziantep 28.11.2016