GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
| Posta

BUGÜN SÖZÜ OKURLARA BIRAKTIK…

Sevgili okurlarımız, sizlerden çok sayıda mektup, faks ve e-mail aldık. Bu nedenle bugünkü köşemizi sizlere ayırdık ve “Söz sizin” diyoruz. İşte sizden gelen mesajların bazıları…

‘Evlatlarım için yaşıyorum’

Yüzde 40 engelliyim. Yazmaktan yorulmadım, köşenizi seviyorum. Maddi sıkıntı çeken, hayat mücadelesi veren bir anneyim, 2 evladım için ayakta durmaya çalışıyorum. Evim kira, çocuklarım okuyor. Yardımlarla yaşıyorum. 3 hayalim var. 2 evladım okusun, benim gibi olmasınlar. Bir de balkonlu evim olsun istiyorum. İnsanlara boyun eğmekten yoruldum. Beni okutsalardı, şimdi bir işim olurdu. Oğlum bilgisayar istiyor, 7’nci sınıfta gerekiyormuş. 2 yavrum için büyüklerimizden elimizden tutmalarını ve burs vermelerini rica ediyorum.

3 ayda bir engelli maaşım var. Ev kirası mı, servis parası mı, elektrik, su faturası mı ödeyeyim, çocukların karnını mı doyurayım? Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum, 3 ayda bir verdiğiniz parayı 2 ayda bir verseniz dünya mı durur? Biz engellilerin derdini dinleseniz.

Y.A. / Samsun Tel: 0541 578 19 70

‘İyi ki bu ailenin parçasıyım’

Bursiyerler toplantısının çok sıradan geçeceğini düşünmüştüm. Aksine harikaydı. Yaklaşımınız çok güzeldi. Herkesin eşit olduğu bir ortamdı. O güzel ortamı başka hiçbir yerde yaşamadım. İyi ki TESYEV ailesinin bir parçası oldum. Hepinize çok teşekkür ederim.

M. G. Fırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği 2. Sınıf

‘Her şey için teşekkürler’

Merhaba TESYEV Ailem, ailem diyorum çünkü gerçekten siz, bizlere her toplantıda aile sıcaklığı yaşatıyorsunuz. Benim bursiyerler toplantısına 3’üncü katılışım. Her sene bir öncekine göre daha güzel geçiyor.

İlk katıldığımdan bu yana sabırsızlıkla beklediğim bir etkinlik. Her toplantıya gittiğimde “İyi ki” diyorum. Her sene yeni arkadaşlar ile tanışıp yeni hayatlara ve başarılara tanıklık ediyorum.

TESYEV çalışanlarının hepsi ayrı ayrı muhteşemler, çok iyiler. “Gelecek sene nasıl ayrılacağım onlardan?” diye düşünüyorum. Çünkü ayrılmak istemiyorum. Zaten insan ailesinden ayrılabilir mi? Her şey için teşekkür ederek yazımı sonlandırmak istiyorum. Seneye görüşmek dileğiyle.

D. D. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye 3. Sınıf

“Kitap yollayın lütfen”

8 yıldır cezaevindeyim. 2 yılım daha var. 2018 YKS (Üniversite) sınavına gireceğim. Tarih, edebiyat, coğrafya ve felsefe grubu kitaplarına ihtiyacım var. Hayırseverlerden yardım bekliyorum.

Murat Yıldırım Şehitkâmil Açık Cezaevi / Gaziantep

■ 
3 yıldır cezaevindeyim. 2 yılım daha var. Zamanımın çoğunu kitap okuyarak geçiriyorum. Okuyacak başka kitaplara ihtiyacım var. Yardımseverlerden kitap göndermelerini saygılarımla rica ediyorum.

Murat Yıldırım Sincan Açık Cezaevi Yenikent / Ankara

“Mektup bekliyorum”

■ 
25 yaşındayım. 2 yıldır cezaevindeyim. Dört duvar arasında yaşamın gerçeğini yazışarak paylaşabileceğim herkesten mektup bekliyorum.

İbrahim Halil Bozkurt E Tipi Kaplı Cezaevi D-13 Koğuşu / Gaziantep

■ 
Uzun zamandır cezaevindeyim. Tüm kader mahkumlarından değerli mektuplarını bekliyorum. Karanlığın dostluklarla aydınlanacağına inanıyorum. 45 yaşındayım. Gerçek dostlardan mektuplar almak umuduyla.

Zeynal Köylü E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu E-2 Elbistan / Kahramanmaraş

NOT: Okuyucularımızın mübarek Ramazan Bayramı’nı kutlar, huzur içinde geçirmelerini dilerim.