GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
| Posta

BUGÜN SÖZÜ OKURLARIMIZA BIRAKTIK

Sevgili okurlarımız, sizlerden çok sayıda mektup, faks ve e-mail aldık. Bu nedenle bugünkü köşemizi sizlere ayırdık ve “Söz sizin” diyoruz. İşte sizden gelen mesajların bazıları…

‘Evim yandı yardım edin’

İşitme engelli ve kalp hastasıyım. Evi yanmaktan zor kurtardım, evdeki eşyalar yandı ve hiçbir şeyim kalmadı. Çok zor durumdayım, yardım bekliyorum.

Çetin Kocaosmanoğlu

Tel: 0545 876 33 5

‘Çok zor durumdayım’

Yüzde 64 engelliyim. Eşim meme kanseri, oturduğum ev kira. Çok zor durumdayım. Hayırseverlerden yardım bekliyorum. 5 aydır kiramı ödeyemiyorum. Kimsem yok. Eşim tedavi için haftada bir doktora gidiyor. Çalışamıyorum, bankaya borcum var ve çok sıkıntıdayım.

Not: İlgilenenler 0212 238 71 91 no’lu telefondan bilgi alabilir.

Hayallerimi gerçekleştirin’

Uşak yetiştirme yurdunda büyüdüm. Şu hayatta kimsem yok. Fenerbahçeli ve hayırsever ağabeylerimden yardım istiyorum. 1 adet XL Fenerbahçe forması rica ediyorum. Ne olur hayallerimi gerçekleştirin.

İsmail Tunçer

L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu

Müdürlüğü B-4 Koğuşu

Mahmutlar/Alanya

‘Ali Koç’a sesleniyorum’

34 yaşındayım, 2 senedir cezaevindeyim. Konyalı’yım. Kalan cezam 4 sene. Sizin aracılığınızla Ali Koç’tan Fenerbahçe eşofmanı ve 43 numara ayakkabı istiyorum. Eğer yardımcı olursanız sevinirim.

Ahmet Doğru

T Tipi K.C.İ.K. A-16 Koğuşu

Sincan/Ankara

‘Bana saz gönderin’

30 yaşındayım, 10 senedir cezaevindeyim. Özgürlüğüme hasret geçen nice yıllara rağmen hayatı demir parmaklıklar arasında bile yaşamaya değer buluyorum. Siz duyarlı vatandaşlardan bir adet saz ya da bağlama istiyorum. Sizlerin de bu hayatta olduğunu bilmek ne kadar güzel.

Erkan Gezici

T Tipi Kapalı Cezaevi

A- 18 Koğuşu/Siverek

‘Avukat arıyorum’

23 yaşındayım, 1 yıldır cezaevindeyim. Bir cahillik uğruna 17 yıl ceza aldım. Maddi imkansızlık nedeniyle kendimi savunacak bir avukat tutamadım, dosyam Yargıtay’da. Eğer avukatım olursa cezamın yarı yarıya düşeceğine inanıyorum. Bana yardımcı olabilecek ağabey ve ablaların ilgisini bekliyorum. İlgilenen olursa çok mutlu olurum.

Tolga Kavuzkoz

E Tipi Kapalı Cezaevi

D-13 Koğuşu

Aksu/Kahramanmaraş

Uzun süredir cezaevindeyim. Babam vefat etti, çok zor durumdayım. Hakkımda cezaevinde açılan kamu malına zarar ve hakaret dosyaları ile ilgili Anayasa Mahkemesi’ne ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne başvurumun yapması için bir avukata ihtiyacım var. Duyarlı avukatların yardımcı olmasını rica ediyorum. Maddi olarak da yardıma ihtiyacım var.

Adnan Kanal

Tekirdağ 2 no’lu

J Tipi Kapalı

Cezaevi/Tekirdağ

Yazının gazete görünümü için tıklayınız…