GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
| Milliyet

DOĞRU SÖZE NE DENİR?

Sevgili Hıncal Ağabey, (Uluç) 23 Nisan tarihli SABAH Gazetesi’ndeki köşesinde şöyle diyor: Başbakan Davutoğlu “3 dönem koşulu yüzünden Meclis dışında kalanların, Meclis dışından bakan olabileceklerini söyledi. O kimi kastetti bilemem…

Sevgili Hıncal Ağabeyin bu yorumuna “hayır” demek mümkün mü? Doğru söze ne denir?Ama benim tek adayım M. Ali Şahin’dir. Sporum bugün öyle bir kaosun içinde her geçen gün, daha beter durumlara yuvarlanıyor ki, M.Ali Şahin’den başka kurtarıcı adı aklıma gelmiyor…”

Bizim konumuz hep engelliler sporu olduğu için, 17 senelik uğraşlarımız içinde, 7 spor bakanı ile birlikte çalıştık. Bunlar arasında engelliler sporu en büyük desteği Sayın Mehmet Ali Şahin’den gördü. Her zaman söylediğimiz gibi, o ve ekibi olmasaydı, engelliler sporu Türkiye’de hangi branş olursa olsun, bu duruma gelemezdi.

Türk sporuna baktığımızda da, herhalde benzeri şeyleri söylemek rahatlıkla mümkün.

Suat Kılıç zamanında kamplara ayrılan, federasyon içi ve dışı olaylar, spora gönül vermiş insanlara yapılan hakaretler, aşağılamalar, Türk Sporu’nun bugünkü duruma gelmesinin en büyük nedenlerinden biridir.

Tabii ki biz görüşlerimizi yazarız, sonunda karar verecek olan büyüklerimizdir.

Umarız Türk Sporu 7 Haziran seçimlerinden sonra ehil ellere teslim edilir.

Dünya engelliler sporu nerede ise her gün biraz daha ileri gidiyor. Bizde ise, bazı engelli grupları ve onların sporları da geriye gitmeye başladı. Böyle devam ederse 2 -3 yıl sonra bu yazımızı yeniden yazarız. Tesis yapmakla sporcu yetişmeyeceğini artık herkes anlamalı.